Na ZČU probíhá konference o chytrých textiliích

Zástupci plzeňských a hornofalckých podniků na ní ve středu 8. listopadu představují vývoj IoT, smart textilií či tištěné elektroniky. Své klíčové kompetence předvede také Výzkumný ústav RICE, který se specializuje na internet věcí, tištěné sensory a inteligentní textilie.

Internet věcí bývá označován jako třetí vlna digitální transformace. Prostřednictvím internetu se navzájem propojují výrobní zařízení, auta a v oděvech integrované přístroje (wearables). S patřičným senzorickým vybavením si tak mohou vyměňovat data například s chytrými telefony a servery. Lze je řídit přes internet.

Chytré sítě umožňují inteligentním přístrojům rychlou a efektivní přímou komunikaci. Právě za účelem takové komunikace byla vyvinuta technologie LoRa, která oproti dosavadním systémům nabízí celou řadu výhodných řešení.

Fakulta elektrotechnická

Šárka Stará

Vědci z centra NTIS pomáhají lékařům bojovat s Crohnovou chorobou u dětí

Spolupráce Tisková zpráva Věda