ELSA Plzeň vzala své členy na prohlídku borské věznice

Místo, které je lepší poznat jen z pozice návštěvníka nežli v roli trestance. Studentské sdružení ELSA Plzeň v pondělí 6.listopadu uspořádalo dvouhodinovou prohlídku Věznice Plzeň.

Akce, která se zvrtla nevídaným počtem zájemců. Tak by se s nadsázkou dalo hovořit o výjimečné příležitosti, kterou mohlo zažít 20 šťastlivců, především členů ELSA Plzeň.

Očekávání byla různá, nikdo ze zúčastněných totiž nevěděl, kam až bude skupince umožněn přístup. Během prohlídky se přítomní dozvěděli o vzniku věznice a jejím vývoji od doby minulých režimů až po současnost, a to včetně informací o průběhu architektonické výstavby. Součástí byla prohlídka muzejních předmětů.

Dále se návštěvníci dozvěděli o denním režimu vězňů, jejich pracovní náplni během výkonu trestu, finančním odměňováním a také o způsobu vzdělávání.Všechno vyprávění se odehrávalo v různých částech objektu, dokonce i v kopuli tvořící samotný strategický střed věznice.

Studentské organizace

Adam DOLEŽAL

10.11.17

Aplikace Ventusky zpřesnila předpovědi počasí pro Evropu

15.11.17

Hokejová Bitva o Plzeň je tu!

14.11.17

Hokejovou Bitvu o Plzeň po neuvěřitelném obratu vyhrál tým ZČU