Budoucí právníci i veřejnost besedovali s nejvyšším státním zástupcem Pavlem Zemanem

Studentský spolek ELSA Plzeň ve středu 15. listopadu uspořádal besedu o českém státním zastupitelství. Určena byla nejen studentům, ale i veřejnosti.
Další ze série setkání, jež studentský spolek pravidelně pořádá, se tentokrát konala v prostorách Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje. Prostřednictvím této akce tak započala spolupráce mezi ELSA Plzeň a knihovnou.

Co je v Česku činností státního zastupitelství a kam až sahá jeho působnost? Odchyluje se směrem k prokuratuře? Jaký je rozdíl mezi státním zastupitelstvím a prokuraturou? Jaký je v současnosti vztah mezi jednotlivými profesemi? Je obtížnější vykonávat funkci státního zástupce v České republice nebo v zahraničí? Jaká je praxe právních čekatelů? Vzrůstá obtížnost závěrečné zkoušky právního čekatele a jejich množství na právním trhu?  Odpovědět na tyto otázky přijel nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman.

První třetinu debaty,která se konala v dopoledních hodinách, mohli studenti sledovat v přímém přenosu na facebooku,kde je uchován i záznam.

Galerie


Studentské organizace

Adam Doležal

21.11.17


Sportovci ZČU vybojovali na Českých akademických hrách 5.místo


Celouniverzitní

147

27.06.18


Zveme na čtvrteční koncert letních škol


Ústav jazykové přípravy

31

10.07.18


Na ZČU promovalo téměř dva tisíce absolventů


Celouniverzitní

14

19.07.18