Jaderná lady Dana Drábová bude přednášet na ZČU

Předsedkyně státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová dorazí na Západočeskou univerzitu se svou přednáškou už podesáté. Tentokrát v pondělí 27. listopadu.

Během přednášky s názvem Svět (a) energie Drábová všechny příchozí přinutí zamyslet se nad tím, jak rostou nároky populace na energii a jak jsme na ní v dnešní době všichni doslova závislí. Zároveň nabídne scénář toho, co by se stalo, kdyby opravdu došlo k rozsáhlým výpadkům sítě ve vyspělých zemích.

Setkání doplní Pavel Šimák ze společnosti ČEZ, který poreferuje o novinkách z jaderné elektrárny Temelín.

Přednáška se koná v budově fakulty elektrotechnické v posluchárně EP 120, začátek je ve 14 hodin.

Hana PRAŽÁKOVÁ

22.11.17

Zveme na čtvrteční koncert letních škol

Ústav jazykové přípravy