Šachisté se opět střetnou na ZČU

V Centru logických her na fakultě aplikovaných věd se bude 9. prosince konat již 2. ročník Memoriálu prof. Miroslava Šimandla.

Miroslav Šimandl (19542015), někdejší prorektor pro výzkum a vývoj Západočeské univerzity v Plzni, se významně zasloužil o vybudování výzkumného centra Fakulty aplikovaných věd ZČU NTIS – Nové technologie pro informační společnost a také o rozvoj celé univerzity. Zároveň byl výborným šachistou.

Na jeho památku proto ZČU pořádá již druhým rokem šachový turnaj nesoucí jeho jméno. Druhý ročník tohoto klání odstartuje v sobotu 9. prosince v 9:00 ve studovně Fakulty aplikovaných věd v areálu kampusu ZČU na Borech. Bude se hrát v jedné skupině švýcarským systémem na devět kol, tempem hry 2 x 25 minut na partii, maximální počet hráčů je 80. Zájemci se mohou hlásit na stránkách Centra logických her. Na vítěze čekají finanční a věcné ceny.

Centrum logických her se nachází v prostorách studovny Fakulty aplikovaných věd. Je určeno nejen pro studenty a zaměstnance fakulty, ale pro všechny příznivce šachu a logických her z Plzně a blízkého okolí. Centrum je moderně vybaveno a slouží jako multifunkční prostor pro studium a pořádání turnajů a nejrůznějších vzdělávacích akcí.

Fakulta strojní

Martin Nozar

28.11.17

Mezi Bavorskem a Českem rostou univerzitní mosty