Studenti FEL převzali ocenění. Na soutěži bodovala i fakulta

V úterý 21. listopadu byly v Praze slavnostně předány ocenění v 15. ročníku soutěže Český energetický, projekt, stavba, inovace roku 2016. Pod záštitou rektorů vysokých škol byly vyhlášeny výsledky studentské kategorie. Fakulta elektrotechnická ZČU získala k zapůjčení elektromobil Volkswagen e-Golf.

V rámci uvedené soutěže byly studentům uděleny také finanční ceny vysokých škol. Cenu rektora Západočeské univerzity v Plzni z rukou prorektora ZČU Tomáše Kaisera během večera převzal doktorand fakulty elektrotechnické Jiří Kuthan, a to za práci Elektromagnetický systém pro polohování magnetických těles. Cena děkana Fakulty elektrotechnické Západočeské univerzity v Plzni putovala do rukou Josefa Musila, studenta magisterského studijního programu. V budově CIIRC ČVUT v Praze mu ji za práci věnovanou provozu HVDC sítí s důrazem na problematiku spínání předal děkan Jiří Hammerbauer.

Překvapením večera byla Cena společnosti Porsche Česká republika, která Fakultě elektrotechnické ZČU na rok zapůjčila elektromobil Volkswagen e-Golf. Automobilka, která je partnerem programu Smart City, se tak rozhodla ocenit skutečnost, že v letošním ročníku soutěže bylo nejvíce studentských prací přihlášeno právě ze Západočeské univerzity v Plzni, jež se mimo jiné intenzivně věnuje vývoji nové generace motorů.

Fakulta plánuje vůz využít k propagačním akcím jak z hlediska e-mobility, tak i z hlediska podpory zájmu o tyto moderní technologie. A to nejen u stávajících studentů, ale také u potenciálních uchazečů o studium na FEL.

Cílem studentské kategorie soutěže Český energetický, projekt, stavba, inovace roku 2016 je podpora zájmu o studium technických oborů na univerzitách v ČR, podpora aliance Společnost 4.0 programu Smart City, využívání nových materiálů a technologií a trend energetické efektivity a OZE.

Galerie


Fakulta elektrotechnická

Hana PRAŽÁKOVÁ

30.11.17


Národní konference transferu umožnila intenzivní výměnu zkušeností


Celouniverzitní

53

14.06.18


Pedagogická fakulta přijímá přihlášky do nového programu Pedagogika pohybové prevence


Fakulta pedagogická

203

29.05.18


Profesor Hamid Ekbia představil koncept heteromatizace


Fakulta filozofická

25

14.06.18