Posluchači U3V protančili večer na výročním plese své univerzity

V neděli 3. prosince se v prostorách Moving Station na Jižním Předměstí konal druhý reprezentační ples Univerzity třetího věku. Tentokrát u příležitosti 25 let existence U3V.
Ples s podtitulem Pozdně odpolední čaj o páté zahájili rektor Západočeské univerzity v Plzni Miroslav Holeček a garant U3V a emeritní rektor Josef Průša.

K tanci a poslechu přítomným zahrála kapela Sentiment, o zábavu se pod vedením Kamily Borovské postarala stepařská skupina Step by Step.

U3V Západočeské univerzity v Plzni zahájila svou činnost v roce 1992. Studium je součástí celoživotního vzdělávání a je určeno pro zájemce z řad seniorů a osob ve 3. stupni invalidního důchodu, kteří mají zájem rozšiřovat své znalosti a udržovat svoji duševní aktivitu. V současné době probíhá výuka v Plzni, Aši, Chebu, Sokolově, Tachově, Klatovech, Mariánských Lazních, Boru, Karlových Varech, Plasích, Stříbře, Zbirohu a Spáleném Poříčí. Nabízené studijní programy navštěvuje přibližně 1800 posluchačů.

foto: Tomáš Liška

Hana PRAŽÁKOVÁ

04.12.17

Vědci z centra NTIS pomáhají lékařům bojovat s Crohnovou chorobou u dětí