Výstava Sutnar dětem zve před Vánoci do Galerie Ladislava Sutnara

Poslední výstava v roce 2017 bude patřit nejmenším návštěvníkům, ti se mohou těšit i na galerijní hernu.

Galerie se promění v hernu, ale ne jen tak ledajakou – sutnarovskou. Rozhodně největším lákadlem je molitanová verze Sutnarovy slavné stavebnice Build the Town, která je zhotovená v nadživotní velikosti. Malí návštěvníci si tak budou moct postavit své vlastní velké město. Kromě stavebnice bude k vidění i její malá dřevěná verze, jež je přesnou kopií originálu.

Sutnar ve své tvorbě kladl důraz na jednoduchost a barvy, nejinak je tomu i v případě jeho hraček. Aby se děti seznámily se základními tvary a barvami podle Sutnara, vznikla na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara kniha s názvem Inspirace dětem. Knihu vytvořila absolventka Marcela Konárková spolu se Stevenem Hellerem ze School of Visual Arts v New Yorku. U příležitosti výstavy vznikly na základě této knihy pracovní listy, které si budou moct děti na místě vyzkoušet. Z pěti pracovních listů si děti vyrobí například vlastní stavebnici nebo loutku.

Dalším lákadlem je magnetická skládačka, kterou vytvořil student grafického designu Jakub Ivanovský jako jednu z ateliérových prací. Skládačka je tvořená ze základních tvarů a je jen na fantazii návštěvníků, co vytvoří.

Herna bude v galerii otevřena až do 6. ledna.

Kateřina Martínková

06.12.17

Výzkumní pracovníci z NTC se zúčastnili experimentu řízeného odstřelování tlakových lahví

Nové technologie - Výzkumné centrum