Výstava Sutnar dětem prodloužena do 3. února

Netradiční expozice v Galerii Ladislava Sutnara baví malé návštěvníky. Pro velký úspěch se dočkala prodloužení.

Galerie Ladislava Sutnara v centru města se 13. prosince proměnila v sutnarovskou hernu. Největším lákadlem zde je molitanová verze Sutnarovy slavné stavebnice Build the Town, která je zhotovená v nadživotní velikosti. Malí návštěvníci si tak mohou postavit své vlastní velké město. Kromě stavebnice je k vidění i její malá dřevěná verze, jež je přesnou kopií originálu.

Sutnar ve své tvorbě kladl důraz na jednoduchost a barvy, nejinak je tomu i v případě jeho hraček. Aby se děti seznámily se základními tvary a barvami podle Sutnara, vznikla na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara kniha s názvem Inspirace dětem. Knihu vytvořila absolventka Marcela Konárková spolu se Stevenem Hellerem ze School of Visual Arts v New Yorku. U příležitosti výstavy vznikly na základě této knihy pracovní listy, které si mohou děti na místě vyzkoušet. Z pěti pracovních listů si děti vyrobí například vlastní stavebnici nebo loutku.

Dalším lákadlem je magnetická skládačka, kterou vytvořil student grafického designu Jakub Ivanovský jako jednu z ateliérových prací. Skládačka je tvořená ze základních tvarů a je jen na fantazii návštěvníků, co vytvoří.

Galerie


Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

Kateřina Martínková

08.01.18


Západočeská univerzita přivítá už popáté své absolventy


Celouniverzitní

194

18.10.18


Student Fakulty ekonomické zazářil na Inovačním maratonu


Fakulta ekonomická

403

19.10.18


Fakulta pedagogická pořádá semináře o inkluzivním vzdělávání


Fakulta pedagogická

47

19.10.18