Fakulta filozofická zve na besedu s Janou Arend o překladatelství v Evropské komisi

Katedra anglického jazyka a literatury Filozofické fakulty ZČU v Plzni zve studenty i širší veřejnost na moderovanou besedu věnovanou problematice překládání pro Evropskou komisi a další instituce Evropské unie.

O svých zkušenostech a práci překladatele v Evropské komisi bude hovořit Jana Arend působící na českém překladatelském odboru při DGT. Akce se uskuteční 18. prosince v 9:30 v univerzitní kavárně Družba (Sedláčkova 19).

Zajímáte se o problematiku odborného překladu či přímo o překládání textů pro instituce Evropské unie? Chtěli byste vědět, jaké to je stát se překladatelem pro Evropskou komisi? Jaké databáze, software a další nástroje překladatel při DGT používá? Pak určitě přijďte a ptejte se!

Fakulta filozofická

Jan ZÁHOŘÍK

11.12.17

VZLUSAT-1 již celý rok úspěšně plní úkoly ve vesmíru