Šachisté si připomněli profesora Miroslava Šimandla

V sobotu 9. prosince se konal v Centru logických her v budově fakulty aplikovaných věd již druhý ročník šachového memoriálu, který byl uspořádán na počest profesora Miroslava Šimandla. 

Profesor Šimandl byl nejen prorektorem ZČU, ale také mimořádným vědcem, učitelem a vynikajícím šachistou. Turnaj proto symbolicky zahájili krátkou vzpomínkou jeho dlouholetý přítel a zároveň mezinárodní šachový mistr Josef Juřek a manželka pana profesora, paní Miloslava Šimandlová, která na závěr turnaje rovněž předala ceny nejúspěšnějším hráčům.

Šachového memoriálu se zúčastnilo celkem 44 hráčů, kteří se mezi sebou utkali v devíti kolech, ve kterých měli na sehrání svých partií každý nejvýše 25 minut. Vítězem turnaje se stal se 7,5 body Jiří Gregor z Neratovic následovaný sedmibodovými hráči Sokola Klatovy Jonášem Eretem a Martinem Simetem. Nejúspěšnější ze studentů ZČU, Jiří Hájek z ŠK Přeštice, se umístil na celkově šestém místě, nejlepším hráčem do 15 let byl vyhlášen Petr Flajšman z ŠK Dvorec, nejlepším hráčem nad 60 let Ladislav Winkelhöfer z ŠK Líně a nejlepší hráčkou se stala Jana Langmajerová z ŠK 64 Plzeň.

Turnaj byl uspořádán fakultou aplikovaných věd a katedrou tělesné výchovy a sportu ve spolupráci s Šachovým klubem 64 Plzeň, ceny do turnaje věnoval rektorát Západočeské univerzity v Plzni.

Galerie


Fakulta strojní

Martin Nozar

12. 12. 17


Oslavující Fakulta pedagogická ocenila významné pracovníky

Univerzita Zaměstnanci

Fakulta pedagogická

05. 12. 2018

Miroslav Holeček byl opět zvolen kandidátem na rektora ZČU

Tisková zpráva Univerzita Zaměstnanci

Celouniverzitní

28. 11. 2018

Kandidátem na děkana Fakulty zdravotnických studií byl zvolen Lukáš Štich

Tisková zpráva Univerzita

Fakulta zdravotnických studií

03. 12. 2018