Do soutěže o Iberoamerickou cenu se mohou zapojit i studenti ZČU

Úkolem soutěžících je napsat esej ve španělštině nebo portugalštině. Na vítěze čeká finanční odměna ve výši 1000 amerických dolarů.

Esej může být na jakékoliv téma z oblasti umění, vědy, kultury, ekonomiky, historie, literatury, politiky či sociologie některé z iberomamerických zemí. Práce je nutné v elektronické podobě odeslat do 8. února 2018.

Již 23. ročník soutěže pořádá velvyslanectví iberoamerických zemí se sídlem v České republice, tj. velvyslanectví Argentiny, Brazílie, Chile, Kuby, Mexika, Peru, Portugalska, Španělska a Venezuely.

Na vítěze soutěže čeká finanční odměna na výši tisíc amerických dolarů, druhé místo bude oceněné částkou 700 USD a třetí 500 USD. Výsledky budou vyhlášené za přítomnosti diplomatů z velvyslanectví výše uvedených zemí v dubnu na slavnostním ceremoniálu v Praze.

Podrobnější informace o podmínkách Iberoamerické ceny najdou zájemci na webu organizátora.

Cílem soutěže, která je určena pro studenty bakalářského a magisterského studia, je podporovat české vysokoškoláky a jejich vědomosti o reáliích iberoamerického světa. Porota u hodnotí obsah, jazykovou úroveň, originalitu a přínos práce pro vztahy mezi Českem a iberoamerickými zeměmi.

Iberoamerická cena se koná za podpory Univerzity Karlovy v Praze a pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

Hana PRAŽÁKOVÁ

V Bitvě o Plzeň letos zvítězila Lékařská fakulta

Sport Studenti Veřejnost

30. 11. 2018