Sutnarka vybírala talenty do bakalářských oborů

První lednový týden patřil na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara přijímacím talentovým zkouškám do bakalářských oborů. Letos odevzdalo své domácí práce na 550 uchazečů.

Ti do Plzně přijeli nejen z různých koutů České republiky, ale také ze Slovenska, Kazachstánu, Běloruska, Ukrajiny, Ruska či Německa. Největší zájem měli o ateliéry Grafický design, Ilustrace Grafika, Design nábytku a interiéru či Komiks a ilustrace pro děti.

Po prezenci a odevzdání domácích prací následovalo jejich hodnocení a zveřejnění postupujících do druhého kola. Tam letos postoupilo 283 aspirantů, kteří plnili až do pátečního odpoledne půldenní či celodenní úkoly.

„Oproti minulým létům došlo v přijímacím řízení ke změně, která je výrazným přínosem pro uchazeče. V prvním i druhém kole posuzuje jejich práce více vedoucích ateliérů. A ti pomohou uchazeči s výběrem nejvhodnější specializace/ateliéru pro rozvoj jejich talentu. Stávalo se totiž, že si kvalitní uchazeči první špatnou volbou ateliéru zmařili šance na přijetí. A přitom bychom o ně stáli,“ vysvětluje proděkan pro studijní a pedagogické záležitosti Jindřich Lukavský.

Předpokládaný počet přijímaných do akademického roku 2018/2019 je 144 a o výsledcích přijímacího řízení budou uchazeči informováni 31. ledna.

Fotoreport: Matej Veselý

Lenka THOMAYER OPATRNÁ

08.01.18

NTC prezentovalo svoji spolupráci se společností Whitford na americkém velvyslanectví