Studenti ZČU spolupracují s americkou televizí. Zasloužili se i o několik vylepšení

Na fungování nekomerční televizní společnosti Czech-American TV se podílejí studenti FAV, FEK, FPE a FDULS.

Czech-American TV ve Spojených státech funguje už patnáctým rokem a její vysílání, jež propaguje regiony a kulturní dědictví České republiky, si u televizních obrazovek nenechá ujít dva a půl milionu diváků.

Cílem televizní stanice je rozšířit povědomí o regionech, památkách i kultuře v Česku. Vysílání má formu dokumentů, které jsou doprovázeny anglickým výkladem. Kromě reportáží o regionech a zajímavých místech se věnují také českému folkloru, vaření typických českých pokrmů a kurzům českého jazyka. Televize vysílá i speciální pořady zaměřené na významné svátky.

Studenti Fakulty aplikovaných věd se starají o správu a vylepšování webových stránek. Marketingová propagace a PR je v režii Fakulty ekonomické. Anglické články o českých tradicích píší na Fakultě pedagogické. Studenti z Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara vytvářejí úvodní znělky a grafiku. Zásluhou této vzájemné spolupráce vzniklo několik speciálních vysílání volně přístupných na internetu. Podívat se zde můžete například na vánoční speciál nebo díl o Českém Krumlově, který nabídl i recept na borůvkové knedlíky.

V rámci projektů na jednotlivých fakultách vzniklo i několik vylepšení, která přispívají k oblíbenosti této televizní stanice. Díky nim si diváci mohou stáhnout webovou aplikaci, zahrát si kvíz o České republice nebo uvařit recept tradiční kuchyně. Spolupráce na vylepšeních bude nadále pokračovat.

Mezi další důležité partnery patří i krajské úřady, s nimiž televize dobře spolupracuje. To vede k neustálému zlepšování a zkvalitňování vysílaných pořadů.

Celouniverzitní

Hana PRAŽÁKOVÁ

11.01.18


Sportovně zaměření studenti se mohou hlásit do sportovní reprezentace Western Stars


Celouniverzitní

165

02.07.18


Zveme na čtvrteční koncert letních škol


Ústav jazykové přípravy

31

10.07.18


První ročník certifikátového programu Kompetence pro česko-bavorský příhraniční region je za námi


Celouniverzitní

68

11.07.18