Studenti ZČU spolupracují s americkou televizí. Zasloužili se i o několik vylepšení

Na fungování nekomerční televizní společnosti Czech-American TV se podílejí studenti FAV, FEK, FPE a FDULS.

Czech-American TV ve Spojených státech funguje už patnáctým rokem a její vysílání, jež propaguje regiony a kulturní dědictví České republiky, si u televizních obrazovek nenechá ujít dva a půl milionu diváků.

Cílem televizní stanice je rozšířit povědomí o regionech, památkách i kultuře v Česku. Vysílání má formu dokumentů, které jsou doprovázeny anglickým výkladem. Kromě reportáží o regionech a zajímavých místech se věnují také českému folkloru, vaření typických českých pokrmů a kurzům českého jazyka. Televize vysílá i speciální pořady zaměřené na významné svátky.

Studenti Fakulty aplikovaných věd se starají o správu a vylepšování webových stránek. Marketingová propagace a PR je v režii Fakulty ekonomické. Anglické články o českých tradicích píší na Fakultě pedagogické. Studenti z Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara vytvářejí úvodní znělky a grafiku. Zásluhou této vzájemné spolupráce vzniklo několik speciálních vysílání volně přístupných na internetu. Podívat se zde můžete například na vánoční speciál nebo díl o Českém Krumlově, který nabídl i recept na borůvkové knedlíky.

V rámci projektů na jednotlivých fakultách vzniklo i několik vylepšení, která přispívají k oblíbenosti této televizní stanice. Díky nim si diváci mohou stáhnout webovou aplikaci, zahrát si kvíz o České republice nebo uvařit recept tradiční kuchyně. Spolupráce na vylepšeních bude nadále pokračovat.

Mezi další důležité partnery patří i krajské úřady, s nimiž televize dobře spolupracuje. To vede k neustálému zlepšování a zkvalitňování vysílaných pořadů.

Hana PRAŽÁKOVÁ

11.01.18

Na ZČU začaly Jaderné dny. Diskutovat se bude o budoucnosti jaderné energetiky

Fakulta strojní