Geomatici uspěli na pražském Hackatonu

Ve dnech 23. a 24. ledna proběhl v Praze další z řady tzv. INSPIRE Hackathonů. Cílem akce je sezvat jak profesionály, tak studenty a nadšence v oblasti velkých otevřených dat (Big and Open Data) a za použití těchto dat spolu s otevřenými nástroji (Open Source) vytvořit novou aplikaci těchto dat v různých oblastech.

V případě Prague INSPIRE Hackathonu 2018 se konkrétně jednalo o oblasti zemědělství, územního plánování, klimatologie, dopravy a udržitelného rozvoje.

V konkurenci 11 týmů ocenila mezinárodní porota ve složení Marie-Françoise Voidrot (Open Geospatial Consortium), Martin Pelikán (ČZU Praha) a Ondřej Šváb (Ministerstvo dopravy ČR) týmy, ve kterých hráli roli i zástupci katedry geomatiky  z Fakulty aplikovaných věd ZČU.

Konkrétní názvy týmů a jejich složení, včetně umístění najdete níže:
1. Big Data for Fishery – Karel Jedlička (ZČU), Dmitrij Kozuch, Petr Uhlíř
2. Extension and Enrichment of SPOI Knowledge Base – Raul Palma, Otakar Čerba (ZČU), Stein Runar Bergheim, Raitis Berzins
3. To Determine Fertilization Timing – Marcela Doubková, Apurva Kochar, Karel Jedlička (ZČU), Carl Gutbrod, Vojtěch Lukas, Michal Kraus

Fakulta aplikovaných věd

Pavel Hájek

Miroslav Holeček byl opět zvolen kandidátem na rektora ZČU

Tisková zpráva Univerzita Zaměstnanci

28. 11. 2018

Oslavující Fakulta pedagogická ocenila významné pracovníky

Univerzita Zaměstnanci

05. 12. 2018