Geomatici uspěli na pražském Hackatonu

Ve dnech 23. a 24. ledna proběhl v Praze další z řady tzv. INSPIRE Hackathonů. Cílem akce je sezvat jak profesionály, tak studenty a nadšence v oblasti velkých otevřených dat (Big and Open Data) a za použití těchto dat spolu s otevřenými nástroji (Open Source) vytvořit novou aplikaci těchto dat v různých oblastech.

V případě Prague INSPIRE Hackathonu 2018 se konkrétně jednalo o oblasti zemědělství, územního plánování, klimatologie, dopravy a udržitelného rozvoje.

V konkurenci 11 týmů ocenila mezinárodní porota ve složení Marie-Françoise Voidrot (Open Geospatial Consortium), Martin Pelikán (ČZU Praha) a Ondřej Šváb (Ministerstvo dopravy ČR) týmy, ve kterých hráli roli i zástupci katedry geomatiky  z Fakulty aplikovaných věd ZČU.

Konkrétní názvy týmů a jejich složení, včetně umístění najdete níže:
1. Big Data for Fishery – Karel Jedlička (ZČU), Dmitrij Kozuch, Petr Uhlíř
2. Extension and Enrichment of SPOI Knowledge Base – Raul Palma, Otakar Čerba (ZČU), Stein Runar Bergheim, Raitis Berzins
3. To Determine Fertilization Timing – Marcela Doubková, Apurva Kochar, Karel Jedlička (ZČU), Carl Gutbrod, Vojtěch Lukas, Michal Kraus

Fakulta aplikovaných věd

Pavel Hájek

30.01.18

DESING+ opět propojil studenty fakult navzájem i s firmami

13.02.18

Technická olympiáda otevírá středoškolákům dveře na univerzitu

08.02.18

Zrekonstruovaná menza se rozšíří také o zastřešenou terasu