Odborníci nejen ze ZČU připravují nový studijní program Správa a rozvoj nemovitostí

V pondělí 5. února se na Západočeské univerzitě v Plzni sešli zástupci Fakulty ekonomické a Fakulty aplikovaných věd s odborníky z institutu pro řízení nemovitostí Univerzity v Lipsku a dalšími partnery ze spolupracujících českých subjektů. Společně se budou podílet na přípravě akreditace nového studijního programu Správa a rozvoj nemovitostí.

Setkání rozvíjí spolupráci s Univerzitou v Lipsku, která byla šířeji zahájena na loňské červnové schůzce v Německu. Na workshopu byly prezentovány praktické i teoretické příspěvky související se zaměřením připravovaného programu. Například evidence a oceňování nemovitého majetku měst a obcí, development komerčních nemovitostí nebo Building Information Modelling. „Uvedená témata tvoří dílčí základ zaměření budoucího studijního programu. Spolupráce s kolegy z Lipska je jednou z hlavních priorit,“ konstatoval garant připravovaného programu Jan Pašek.

Na odbornou diskusi navázal neformální program, během nějž se především zahraniční hosté seznámili s prostředím Plzeňského Prazdroje. Druhý den proběhla v rámci spolupráce s firmou InterCora exkurze do běžně nepřístupných prostor nákupního centra.

Nabízíme kolegům ze ZČU spolupráci nejen při přípravě odborného obsahu, ale také v rámci výměny zkušeností, a to formou stáží akademických pracovníků,“ prohlásil profesor Wolfgang Pelzl z Univerzity Lipsko.

Galerie


Fakulta ekonomická

Jarmila Ircingová

07.02.18


FAV získala akreditace studijních programů na dalších deset let


Fakulta aplikovaných věd

196

07.08.18


Baví mě vymýšlení příběhů, říká studentka Sutnarky, která ilustrovala Hochy od Bobří řeky


Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

259

06.08.18


Univerzita třetího věku spustí elektronické rezervace


Celouniverzitní

59

15.08.18