Studentka Sutnarky uspěla v soutěži o přebal bloku

Na konci loňského roku proběhla soutěž pro mladé designéry s hravým zadáním. Studenti a designéři měli navrhnout obálku bloku společnosti Office Depot pro rok 2018. Porota vybírala z necelých čtyř stovek prací na téma Stromy pro život. Na druhém místě se umístila studentka ateliéru Ilustrace Kristýna Gregorová. 

Porota hodnotila především svébytný a nápaditý výtvarný či grafický projev, vystižení tématu a realizovatelnost. Do soutěže se přihlásilo celkem 384 prací designérů a ilustrátorů, odborná porota tak měla nelehký úkol vybrat pouhé 3 vítěze. Na první a třetí příčce se umístily studentky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Tři nejlepší návrhy, mezi nimiž je i Kristýnin, si již brzy budeme moci prohlédnout naživo. Během následujících měsíců je totiž čeká realizace a také prodej prostřednictvím Office Depot. Tři nejlepší autorky si také rozdělí částku 70 000 Kč.

Soutěž o přebal bloku není jedinou, ve které Kristýna bodovala. Před několika měsíci získala spolu s dalšími dvěma studentkami Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ocenění v kategorii Dobrý studentský design v soutěži Národní cena za studentský design. Zde porotu zaujala se svojí popupovou knihou a loutkou „Slepice a vejce“.

Jemná ruční ilustrace v návrhu kombinuje malbu tuší a akvarelem. Syté barvy dodávají život zvířátkům a rostlinám, které nás i za všedního dne vtáhnou k sobě do lesa. „Každý semestr se ráda věnuji nové technice, tentokrát mě zaujala tušová malba kvůli svým výrazným barvám a radosti z náhody, kam se tuš ve vodě „rozroste“. Zvířátka jsou zase motiv, který mě snad nikdy neomrzí,“ říká o použité technice studentka Sutnarky.

Galerie


Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

Lenka THOMAYER OPATRNÁ

09. 02. 2018


Technická olympiáda Plzeňského kraje už pošesté odměnila studenty

Soutěž Spolupráce Veřejnost

Fakulta elektrotechnická

08. 02. 2019

Galerie Ladislava Sutnara prezentuje tvorbu Jaroslava Vančáta

Univerzita Veřejnost Výstava

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

11. 02. 2019

Únor ve znamení kurzů vysokoškolské pedagogiky

Další vzdělávání Univerzita Zaměstnanci

Celouniverzitní

06. 02. 2019