Studentka Sutnarky uspěla v soutěži o přebal bloku

Na konci loňského roku proběhla soutěž pro mladé designéry s hravým zadáním. Studenti a designéři měli navrhnout obálku bloku společnosti Office Depot pro rok 2018. Porota vybírala z necelých čtyř stovek prací na téma Stromy pro život. Na druhém místě se umístila studentka ateliéru Ilustrace Kristýna Gregorová.

Porota hodnotila především svébytný a nápaditý výtvarný či grafický projev, vystižení tématu a realizovatelnost. Do soutěže se přihlásilo celkem 384 prací designérů a ilustrátorů, odborná porota tak měla nelehký úkol vybrat pouhé 3 vítěze. Na první a třetí příčce se umístily studentky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Tři nejlepší návrhy, mezi nimiž je i Kristýnin, si již brzy budeme moci prohlédnout naživo. Během následujících měsíců je totiž čeká realizace a také prodej prostřednictvím Office Depot. Tři nejlepší autorky si také rozdělí částku 70 000 Kč.

Soutěž o přebal bloku není jedinou, ve které Kristýna bodovala. Před několika měsíci získala spolu s dalšími dvěma studentkami Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ocenění v kategorii Dobrý studentský design v soutěži Národní cena za studentský design. Zde porotu zaujala se svojí popupovou knihou a loutkou „Slepice a vejce“.

Jemná ruční ilustrace v návrhu kombinuje malbu tuší a akvarelem. Syté barvy dodávají život zvířátkům a rostlinám, které nás i za všedního dne vtáhnou k sobě do lesa. „Každý semestr se ráda věnuji nové technice, tentokrát mě zaujala tušová malba kvůli svým výrazným barvám a radosti z náhody, kam se tuš ve vodě „rozroste“. Zvířátka jsou zase motiv, který mě snad nikdy neomrzí,“ říká o použité technice studentka Sutnarky.

Lenka THOMAYER OPATRNÁ

09.02.18

Univerzitní knihovna zve na seminář o publikování ve světových odborných časopisech

Univerzitní knihovna