Atašé pro vědu a technologie z čínské ambasády podpořila rozvíjející se spolupráci s NTC

Delegace Velvyslanectví Čínské lidové republiky jednala 9. února o podpoře výzkumných projektů a mobilit.

Delegace z čínské ambasády složená z atašé pro vědu a technologie Xiaolin Guo a tajemníka pro vědu a technologie Yunfana Zhanga doprovázená prezidentem New Silk Road Chamber of Commerce Wanmingem Wangem se zajímala především o podpoření již probíhající spolupráce v oblasti virtuálních modelů lidského těla mezi vysokoškolským ústavem Nové technologie – výzkumné centrum (NTC) a Tianjin University of Technology (TUST).

Ředitel NTC Luděk Hynčík představil konkrétní kroky, které budou v nejbližších týdnech realizovány. Již v březnu přijede na dlouhodobou stáž na Fakultu aplikovaných věd post-doktorand Wenle Lv z TUST, který se bude věnovat modelování lidského těla z hlediska bezpečnosti v dopravě. Další formou spolupráce budou přednáškové cykly pro studenty ZČU i TUST. Z dlouhodobého hlediska diskuse směřovala k hledání možností finanční podpory projektu zaměřujícího se na bezpečnost účastníků v dopravě.

Delegace navštívila rovněž Fakultu strojní, kde atašé Guo nabídla možnost finanční podpory formou krátkodobých stáží ve výzkumných institucích v Číně. Na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara se intenzivně zajímala o možnosti krátkodobých i dlouhodobých studijních pobytů a rovněž o letní školu Art Camp, kterou fakulta pravidelně organizuje. 

Galerie


Nové technologie - Výzkumné centrum

Blanka BRABENCOVÁ

12. 02. 18


Láká vás práce v EU? Univerzita má svého ambasadora, který vám s ní pomůže

Absolventi Studenti

Celouniverzitní

11. 12. 2018

Kandidátem na děkana Fakulty zdravotnických studií byl zvolen Lukáš Štich

Tisková zpráva Univerzita

Fakulta zdravotnických studií

03. 12. 2018

Mezifakultní studentské týmy opět řeší odborná témata zadaná firmami

Spolupráce Studenti

Fakulta strojní

04. 12. 2018