Knihovna uspořádala česko-německý workshop k problematice elektronických informačních zdrojů

Ve středu 14. února se sešli čeští a němečtí odborníci z řad knihovníků k výměně zkušeností v oblasti elektronických informačních zdrojů (EIZ). Akce se zúčastnili zástupci z Technické univerzity v Chemnitz, Vysoké školy Zittau/Görlitz, Technické univerzity v Liberci, Krajské vědecké knihovny v Liberci a Západočeské univerzity.
Workshop přinesl poznatky o akvizici a možnostech financování EIZ, informace o fondu, dostupnosti a využívání EIZ v jednotlivých knihovnách.

Akce byla uspořádána v rámci projektu Prostor učení – Knihovnická informační platforma Programu na podporu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko 2014-2020. Díky společnému projektu získala ZČU přístup k 5 tisícům titulů e-knih z databáze Taylor & Francis po dobu 1,5 roku s možností trvalého nákupu nejvyužívanějších titulů a přístup ke dvěma kolekcím odborných časopisů vydavatelství Taylor & Francis v letech 2017-18.

Univerzitní knihovna

Jakub Pokorný

15.02.18

ZČU pomáhá vyvíjet turbíny budoucnosti. V září se zúčastní konference Turbomachines 2018