Student ZČU představí zákulisí Dakaru pohledem fotografa

Jiří Šimeček strávil na světoznámé Dakarská Rallye 21 dní, během nichž zdokumentoval na 30 tisíc momentů. O svých zážitcích pohovoří na přednášce ve čtvrtek 22. února.

Fanoušci motosportu by mohli Jiřímu Šimečkovi jen tiše závidět. Ocitl se totiž v bezprostřední blízkosti nejlepších závodníků letošní Rallye Dakar. Do týmu si ho vybral přední český fotograf Marian Chytka.

Do Jižní Ameriky odjížděl pětadvacetiletý student Západočeské univerzity s velkým respektem a pocitem, že nesmí svého „šéfa“ ani jeho klienty zklamat. „Veškerou výbavu jsem si raději pořídil dvakrát, abych eliminoval případné problémy,“ popisuje Šimeček. Přesto se hned na začátku nevyhnul nováčkovským chybám. Popasovat se musel nejen s počasím, ale i únavou a spánkovým deficitem.

Přednáška o jednom z nejtěžších závodů světa proběhne od 15 hodin v budově Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara v místnosti LS 221. Z technických důvodů je akce přesunuta z původně plánovaného termínu 20. února na čtvrtek 22. února.

19. 02. 2018