Děti zaměstnanců mohou opět nocovat v knihovně s Andersenem

Univerzitní knihovna ZČU navazuje na úspěšnou tradici Nocí s Andersenem a po roce dětem zaměstnanců Západočeské univerzity v Plzni znovu nabízí netradiční zážitek. Na noc z 23. na 24. března si pro ně přichystala nejen přespání v knihovně, ale také pestrý doprovodný program.

Noci s Andersenem se pravidelně zúčastňuje řada knihoven po celé České republice. Pořádá se na podporu dětského čtenářství u příležitosti narození dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena, jež připadá na 2. dubna.

Akce je určena pro děti ve věku od 6 do 12 let. Máte-li zájem přihlásit své potomky, ozvěte se knihovně nejpozději do 9. března na e-mail knihovna@uk.zcu.cz. Kapacita je omezena, (ne)účast vašeho dítěte bude potvrzena do 16. března.

Na co se mohou děti těšit:

• čtení
  • zákulisí knihovny
  • pohybové, společenské a paměťové hry
  • výtvarné tvoření
  • ukázky canisterapie, povídání o výcviku a ukázky práce pejsků ze společnosti Pomocné tlapky
  • návštěva fakult ZČU
  • zpívání
  • noční bojovka
  • pohádka na dobrou noc
Více informací na se dočtete na webu a facebooku knihovny.

Univerzitní knihovna

Jakub Pokorný

26.02.18

Mezi vystavovateli na Veletrhu vědy je i ZČU