Zdeněk Vostracký získal Cenu Wernera von Siemense pro nejlepšího pedagoga

Ocenění převzal za propagaci komplexního inženýrského vzdělávání. Jubilejní vyhlášení vítězů 20. ročníku soutěže se odehrálo 22. února v prostorách Betlémské kaple v Praze.

Profesor Zdeněk Vostracký vyučoval celkem 50 let, nejdříve 25 let jako externí pedagog a od roku 1992 jako profesor na Západočeské univerzitě, kde byl v letech 1998 - 2004 rektorem. Studentům předává znalosti z odborné inženýrské praxe i manažerské praxe předsedy představenstva ve Škodě Plzeň. Přínosem jeho odborné činnosti je práce na sdružených úlohách elektrotechniky v oblasti vysokého napětí do 400 000 voltů: aplikace vysokoteplotního plazmatu, transsonické proudění ve vypínačích vvn – tepelné dynamické a stacionární jevy v přenosovém vedení.

Přínosem v pedagogické činnosti je dle poroty organizace studia formou projektově orientovaných programů s aktivní účastí studentů na živých projektech – v cyklu od vědeckých úloh či projektování inženýrských děl až po realizaci, včetně hlediska společenských věd.

Každoročním oceňováním studentů a pedagogů se společnost Siemens snaží zlepšovat podmínky ve vzdělávání a bádání a také zvyšovat zájem mladých o studium technických a přírodovědných oborů. Odborná porota vyhlašuje vítěze v kategoriích Nejlepší diplomová práce, Nejlepší disertační práce, Nejvýznamnější výsledek základního výzkumu, Nejvýznamnější výsledek vývoje/inovace a Nejlepší pedagogický pracovník. Letos byla udělena také dvě zvláštní ocenění, a to Překonání překážek při studiu a Nejlepší disertační práce napsaná ženou.

Fakulta elektrotechnická

Hana PRAŽÁKOVÁ

26. 02. 2018

Západočeská univerzita zve na dny otevřených dveří

Studium Tisková zpráva Univerzita

03. 01. 2019

Fakulta filozofická se představí uchazečům o studium

Studium Tisková zpráva Univerzita

Fakulta filozofická

08. 01. 2019

Jak Českou republiku vidí mladí čeští výtvarníci? A jak na ni nahlížejí v zahraničí?

Studenti Výstava Úspěchy

10. 01. 2019