Partnerství mezi ZČU a Plzeňským Prazdrojem pokračuje

Rektor Západočeské univerzity Miroslav Holeček a předseda představenstva pivovaru Plzeňský Prazdroj Grant Murray Liversage stvrdili svým podpisem pokračování vzájemné spolupráce obou institucí.   

„Ve spolupráci s Plzeňským Prazdrojem pořádáme pro naše studenty i absolventy akce, které už se stávají tradicí, jako je například Pivo s rektorem, kterého se účastní asi tisícovka studentů. Naše partnerství má ale velmi pozitivní význam také pro studenty ze zahraniční, kteří k nám přicházejí. Často totiž při výběru univerzity hledají něco unikátního, co jinde není. Plzeňský Prazdroj pro ně může být právě tím bonusem ke studiu u nás,“ vysvětluje rektor Miroslav Holeček strategický význam partnerství Západočeské univerzity a Plzeňského Prazdroje, jehož pokračování podpisem deklarace o spolupráci v pondělí 26. února představitelé obou institucí potvrdili.

Deklarace obecně vymezuje oblasti spolupráce pro roky 2018 a 2019.  Odehrává se v oblasti marketingu a propagace a týká se i odborných témat, kdy se uskutečňuje formou spolupráce ve společných projektových týmech. Plzeňský Prazdroj také nabízí studentům ZČU odborné praxe, a často tak stojí na začátku jejich profesní kariéry.  

Partnerství je zaměřeno také na podporu akcí ZČU, jako jsou Běh s rektorem nebo Pivo s rektorem, pro níž podobně jako v minulých dvou letech rektor se sládkem Plzeňského Prazdroje opět uvaří speciální várku piva Excelent. Obě instituce budou spolupracovat na přípravě soutěžní přehlídky studentských hudebních skupin Kapeláž, která se letos uskuteční už podesáté, nebo na pátém ročníku Festivalu absolventů.

Galerie


Celouniverzitní

Šárka Stará

27. 02. 18


Zahraniční i čeští odborníci diskutovali o trendech v podnikání pod záštitou Fakulty ekonomické

Další vzdělávání Konference Univerzita

Celouniverzitní

16. 11. 2018

Týden vědy a techniky lákal poprvé také na ZČU

Univerzita Veřejnost Věda

Celouniverzitní

12. 11. 2018

Úspěšní absolventi ZČU v německých firmách - 6. díl

Absolventi Univerzita Úspěchy

Fakulta aplikovaných věd

12. 11. 2018