Přes 150 firem bude na Veletrhu pracovních příležitostí nabízet uplatnění studentům a absolventům

Čtyři největší budovy v kampusu Západočeské univerzity (ZČU) v Plzni na Borech zaplní ve středu 21. března na 150 vystavovatelů s nabídkami pracovního uplatnění pro studenty i absolventy. Uskuteční se tu 23. ročník Veletrhu pracovních příležitostí při ZČU. 

Studentům nabídne veletrh jak možnosti pracovního uplatnění po studiu, tak už během něj. „Vybrat si můžou brigádu nebo spolupráci na trainee programech, najdou tu i podporu při psaní závěrečných bakalářských a diplomových prací,“ popisuje Jiří Sojka ze Stavovské unie studentů ZČU, která spolu se studentskou organizací IAESTE a Západočeskou univerzitou veletrh pořádá. S počtem vystavovatelů kolem 150 se veletrh řadí mezi největších akce svého druhu v České republice. Probíhat bude přímo v univerzitním kampusu - v prostorách fakult elektrotechnické, strojní, aplikovaných věd a univerzitní knihovny. Každoročně se ho účastní více než 4000 návštěvníků.

Slavnostní zahájení proběhne 21. března v 10 hodin ve vstupním prostoru Fakulty elektrotechnické za účasti představitelů Západočeské univerzity v Plzni, studentských organizací IAESTE a Stavovské unie studentů ZČU, Plzeňského kraje, města Plzně a Úřadu práce v Plzni. Své brány veletrh uzavře v 16 hodin.

Přípravou na veletrh byla pro studenty Kariérní přípravka, akce plná workshopů a přednášek, kde se zájemci mohli dozvědět, jak napsat životopis a motivační dopis, mohli si pořídit fotografii k životopisu a vyzkoušet si přijímací pohovor v češtině a angličtině. 

Všem návštěvníkům bude v den konání zdarma k dispozici více než dvousetstránkový Průvodce veletrhem, kde najdou základní informace o vystavovatelích i rady pro absolventy. Online verze brožury je zveřejněna  na webových stránkách veletrhu.

Návštěvníci veletrhu mohou využít kariérní centrum, kde se například dozvědí, jak vylepšit životopis, ve fotokoutku se mohou nechat profesionálně vyfotit do svého životopisu, připraveny budou zajímavé přednášky firem, které jsou špičkami ve svém oboru. Zájemci budou mít možnost projet se elektromobily značky Tesla a pro odreagování bude připravena herní zóna, odkud si ti nejlepší odnesou hodnotné ceny.

Organizátoři mysleli i na snadnou dopravu do místa konání veletrhu. Každých 15 minut bude zdarma jezdit veletržní autobusová linka ve směru Bory – Západočeská univerzita a zpět.

Veškeré informace o veletrhu najdou zájemci nejen na webových stránkách a v mobilní aplikaci VPP 2018.

Galerie


Celouniverzitní

Šárka Stará

19. 03. 2018


Na Fakultě ekonomické přednášel Václav Klaus

Beseda Přednáška Univerzita

Fakulta ekonomická

03. 05. 2019

Student Sutnarky navrhl budku pro netopýry

Spolupráce Tisková zpráva Univerzita

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

07. 05. 2019

Jak vypadaly barokní památky? Díky Fakultě aplikovaných věd se to ví

Spolupráce Veřejnost Výstava

Fakulta aplikovaných věd

20. 05. 2019