Post mortem: Lékař práv aneb konference o medicínském právu

Ve středu 7. března pořádala ELSA Plzeň ve spolupráci s IMFSA Plzeň a Studijní a vědeckou knihovnou Plzeňského kraje konferenci Lékař práv, která prozkoumávala průsečíky mezi medicínou a právem.
Od dopoledních hodin se zde scházeli odborníci z obou oblastí, kteří přednášeli své příspěvky. První vystoupil společník advokátní kanceláře Tomáš Hodys s přednáškou na téma Dokazování v medicínských sporech, následovala jej Olga Sovová z centra zdravotnického práva Univerzity Karlovy s příspěvkem Právní odpovědnost a chování lege artis. Témata Pracovní právo v lékařství a Práva a povinnosti pracovních subjektů prezentovala Jaroslava Nováková z Fakultní nemocnice Plzeň. Konferenci zakončil krátce po páté hodině přednosta psychiatrické kliniky Fakultní nemocnice Plzeň Jan Vevera se svými poznatky o posttraumatické poruše.

Zájemci o přednášky, kteří se akce z kapacitních důvodů již nemohli zúčastnit, si budou moci za 14 dní pustit záznam celék konference na na stránkách ELSA Plzeň a IFMSA Plzeň. Akce se uskutečnila díky partnerům, kterými byla Fakulta právnická ZČU a Lékařská fakulta v Plzni Univerzity Karlovy, Centrum zdravotnického práva Právnické fakulty Univerzity Karlovy, Policejní akademii ČR, nakladatelství Sagit a kavárna Republica Coffee.

Studentské organizace

Pavel VEVERA

Hluboké kontrasty oslovily nejen studenty Západočeské univerzity

Beseda Studenti Veřejnost