Výstava ve Smetanových sadech připomíná veřejnosti Ladislava Sutnara

Do 29. března je v prostoru před Studijní a vědeckou knihovnou Plzeňského kraje k vidění výstava 120 let Sutnar, která byla slavnostně otevřena 8. března.
Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara u příležitosti loňského sto dvacátého výročí narození tohoto významného plzeňského rodáka popisuje na jednadvaceti velkoformátových panelech realizované a plánované projekty spadající pod projekt Návrat Ladislava Sutnara.

Divákům je na několika panelech představena nedávno založená nadace SUTNAR - NADACE RADOSLAVA A ELAINE SUTNAROVÝCH. Na dalších panelech se představuje interaktivní projekt Bedekr Plzní Ladislava Sutnara, Sutnarova stavebnice Build the Town, publikace Sutnar Shapes, jež vznikla ve spolupráci s prestižní School of Visual Arts v New Yorku, anebo podoba kabinetu Sutnarových děl, jenž by našel umístění v plánované nové budově Západočeské galerie v Plzni. Kolemjdoucí jistě také zaujme část sbírky dokonalých Sutnarových Venuší. Autorem vizuálu výstavy je student ateliéru grafického designu Jakub Heyduk.

Foto: Václav Marian

Lenka THOMAYER OPATRNÁ

12. 03. 18

Zahraniční i čeští odborníci diskutovali o trendech v podnikání pod záštitou Fakulty ekonomické

Další vzdělávání Konference Univerzita

16. 11. 2018

Na festivalu Posviť si na budoucnost se opět představuje i ZČU

Festival Studium Veřejnost

06. 11. 2018

Programátoři, pozor! Catalysts Coding Contest je opět tady.

Studenti Tisková zpráva Veřejnost

Fakulta aplikovaných věd