Výstava ve Smetanových sadech připomíná veřejnosti Ladislava Sutnara

Do 29. března je v prostoru před Studijní a vědeckou knihovnou Plzeňského kraje k vidění výstava 120 let Sutnar, která byla slavnostně otevřena 8. března.
Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara u příležitosti loňského sto dvacátého výročí narození tohoto významného plzeňského rodáka popisuje na jednadvaceti velkoformátových panelech realizované a plánované projekty spadající pod projekt Návrat Ladislava Sutnara.

Divákům je na několika panelech představena nedávno založená nadace SUTNAR - NADACE RADOSLAVA A ELAINE SUTNAROVÝCH. Na dalších panelech se představuje interaktivní projekt Bedekr Plzní Ladislava Sutnara, Sutnarova stavebnice Build the Town, publikace Sutnar Shapes, jež vznikla ve spolupráci s prestižní School of Visual Arts v New Yorku, anebo podoba kabinetu Sutnarových děl, jenž by našel umístění v plánované nové budově Západočeské galerie v Plzni. Kolemjdoucí jistě také zaujme část sbírky dokonalých Sutnarových Venuší. Autorem vizuálu výstavy je student ateliéru grafického designu Jakub Heyduk.

Foto: Václav Marian

Lenka THOMAYER OPATRNÁ

12.03.18

Studenti univerzity v říjnu opět ochutnají pivo uvařené rektorem