Fakulta elektrotechnická bude rok využívat Volkswagen e-Golf

Zástupci Fakulty elektrotechnické (FEL) převzali v den konání  6. diskusního fóra Smart City Plzeň elektromobil Volkswagen e-Golf. K ročnímu testování ho fakultě zapůjčila společnost Porsche Česká republika.
Automobilka je partnerem programu Smart City a poskytnutím elektromobilu se rozhodla ocenit, že Západočeská univerzita se zúčastnila soutěže Český energetický projekt, stavba, inovace s největším počtem studentských prací. Soutěž má mimo jiné podpořit zájem o studium technických oborů na univerzitách v ČR i koncept Smart City. Spojujícím článkem uvedené soutěže a konference Smart City je společnost TOP EXPO, která ve spolupráci s partnery obě akce pořádá.

Krátce před zahájením 6. ročníku diskusního fóra Smart City, které se uskutečnilo v úterý 13. března v budově Fakulty elektrotechnické, tak děkan Zdeněk Peroutka a proděkan pro vědu Jiří Hammerbauer převzali automobil k ročnímu testování. Slavnostnímu aktu byli přítomni také prorektor pro rozvoj a vnější vztahy Vladimír Duchek a emeritní rektor ZČU Zdeněk Vostracký.

Fakulta plánuje vůz využít k propagačním akcím jak z hlediska e-mobility, tak i z hlediska podpory zájmu o tyto moderní technologie, a to nejen u stávajících studentů, ale také u potenciálních uchazečů o studium na FEL.

Galerie


Fakulta elektrotechnická

Šárka Stará

13. 03. 2018


Pohár záchranářů prověří připravenost mladých zdravotníků

Soutěž Sport Studenti

Fakulta zdravotnických studií

05. 05. 2019

Fakulta pedagogická završila program Erasmus+ 2017-2019 ve Volgogradu

Konference Studenti Studium

Fakulta pedagogická

13. 05. 2019

Zástupci FAV získali ocenění Best Paper Award na konferenci GISTAM

Konference Soutěž Úspěchy

Fakulta aplikovaných věd

14. 05. 2019