ZČU navštívili představitelé univerzity z kyrgyzské Oše

Ošská státní univerzita v Kyrgyzstánu spolupracuje už rok s Fakultou filozofickou (FF). V úterý 13. března navštívil rektor a další čelní představitele této významné středoasijské univerzity Západočeskou univerzitu v Plzni.
V tomto akademickém roce vyslala univerzita v Oši do Plzně sedm studentů z Fakulty mezinárodních vztahů a podle slov tamního rektora se připravuje další skupina mladých lidí, kteří zavítají na Západočeskou univerzitu. Stejný počet českých studentů z katedry politologie a mezinárodních vztahů Fakulty filozofické naopak navštívil ošskou univerzitu, která je s třiceti tisíci studenty největší univerzitou ve Střední Asii.

"Máme zájem o budování vztahů i s univerzitami ze vzdálených zemí. Oblast Střední Asie se dynamicky rozvíjí. Tamní univerzity budou jistě stát v čele tohoto hospodářského rozvoje," řekl během setkání na ZČU prorektor pro vnější vztahy Vladimír Duchek. Kromě něj přivítali pětičlennou delegaci z univerzity v Oši také proděkanka Fakulty filozofické Tereza Šlehoferová a vedoucí katedry archeologie Pavel Vařeka.

"Chtěli bychom v tomto roce otevřít kurzy češtiny," uvedl rektor ošské univerzity Kanybek Abduvasitovich Isakov s tím, že znalost jazyka otevírá dveře ke vzájemnému poznávání a spolupráci. Ta by se v budoucnu mohla rozšířit i na obory technické nebo umělecké.

Po přijetí na rektorátu si hosté z Kyrgyzstánu prohlédli budovu Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara.

Šárka Stará

Univerzita zve na Slavnostní zasedání Vědecké rady ZČU

Studenti Univerzita Zaměstnanci

07. 11. 2018