Běh s rektorem letos obohatí pestrý sportovní a kulturní program

Štafetový závod dvoučlenných týmů v délce 1,5 km odstartuje 18. dubna v 16 hodin v univerzitním kampusu. Zúčastnit se mohou nejen studenti, ale vítáni jsou i zaměstnanci a široká veřejnost. Pro každého z prvních padesáti přihlášených dvojic bude po doběhnutí do cíle připravené pivo nebo limonáda zdarma.

Závodníci si nejprve mohou zkusit zaběhnout zahřívací kolo v délce 400 metrů. Poté již odstartuje samotný závod, jehož trasa povede okolo celého kampusu. Start a cíl bude před tělocvičnou katedry tělesné výchovy a sportu. Podrobnosti týkající se závodu naleznete na webu KTS. Na akci je nutné se předem přihlásit.

Ještě před startem nejen běžce rozehřeje funk pop v podání kapely Unlucky Funkers a slam poetry v podání Švéda. Po skončení závodu a vyhlášení výsledků nejen běhu, ale také celoroční sportovní akce O pohár rektora se naplno rozeběhne další program.

Kampusem zazní rock'n'roll v podání kapely Cox&Vox či nebude chybět další slam poetry, tentokrát se o ni postará Anatol Svahilec. Kašpar Klepal předvede žonglování se čtyřmi diaboly či šesti kuželkami a přitom se u toho projede na jednokolce. O svůj um se pak podělí na workshopu. Petr Boleček a Richard Beneš zase zájemce naučí městské gymnastice, takzvanému parkouru. Otevře se i lezecká stěna Horoparčík, kde s lezením na umělé stěně pomohou členové KTS. Vyzkoušet si bude možné také Frisbee, Diskgolf a Slackline. Program zakončí DJ's Flazha a RE:FUSE.

Chybět nebude ani občerstvení, a to formou komunitního pikniku s grilováním. Na místě bude přichystaný velkorysý gril, pečivo, zelenina a dresinky. Na příchozích pak bude, aby s sebou přinesli klobásy, maso nebo jiné lahůdky vhodné ke grilování. Chybět nebude ani přírodní ohniště na tradiční opékání špekáčků. Čepovat se bude jedinečná nefiltrovaná a nepasterizovaná dvanáctka Záškolák z potulného pivovaru Študák. V nabídce je i točená limonáda. O zajímavé drinky se postará Red Bull WIGWAM.

Celouniverzitní

Hana PRAŽÁKOVÁ

23.03.18


Fakulta zdravotnických studií slaví desáté narozeniny


Fakulta zdravotnických studií

43

09.07.18


Absolventi Univerzity třetího věku si převzali diplomy


Celouniverzitní

298

27.06.18


Zástupci čínské Jinan University a ZČU jednali o možnostech spolupráce


Celouniverzitní

73

24.06.18