Běh s rektorem letos obohatí pestrý sportovní a kulturní program

Štafetový závod dvoučlenných týmů v délce 1,5 km odstartuje 18. dubna v 16 hodin v univerzitním kampusu. Zúčastnit se mohou nejen studenti, ale vítáni jsou i zaměstnanci a široká veřejnost. Pro každého z prvních padesáti přihlášených dvojic bude po doběhnutí do cíle připravené pivo nebo limonáda zdarma.

Závodníci si nejprve mohou zkusit zaběhnout zahřívací kolo v délce 400 metrů. Poté již odstartuje samotný závod, jehož trasa povede okolo celého kampusu. Start a cíl bude před tělocvičnou katedry tělesné výchovy a sportu. Podrobnosti týkající se závodu naleznete na webu KTS. Na akci je nutné se předem přihlásit.

Ještě před startem nejen běžce rozehřeje funk pop v podání kapely Unlucky Funkers a slam poetry v podání Švéda. Po skončení závodu a vyhlášení výsledků nejen běhu, ale také celoroční sportovní akce O pohár rektora se naplno rozeběhne další program.

Kampusem zazní rock'n'roll v podání kapely Cox&Vox či nebude chybět další slam poetry, tentokrát se o ni postará Anatol Svahilec. Kašpar Klepal předvede žonglování se čtyřmi diaboly či šesti kuželkami a přitom se u toho projede na jednokolce. O svůj um se pak podělí na workshopu. Petr Boleček a Richard Beneš zase zájemce naučí městské gymnastice, takzvanému parkouru. Otevře se i lezecká stěna Horoparčík, kde s lezením na umělé stěně pomohou členové KTS. Vyzkoušet si bude možné také Frisbee, Diskgolf a Slackline. Program zakončí DJ's Flazha a RE:FUSE.

Chybět nebude ani občerstvení, a to formou komunitního pikniku s grilováním. Na místě bude přichystaný velkorysý gril, pečivo, zelenina a dresinky. Na příchozích pak bude, aby s sebou přinesli klobásy, maso nebo jiné lahůdky vhodné ke grilování. Chybět nebude ani přírodní ohniště na tradiční opékání špekáčků. Čepovat se bude jedinečná nefiltrovaná a nepasterizovaná dvanáctka Záškolák z potulného pivovaru Študák. V nabídce je i točená limonáda. O zajímavé drinky se postará Red Bull WIGWAM.

Hana PRAŽÁKOVÁ

23.03.18

Fakulta zdravotnických studií slaví desáté narozeniny

Fakulta zdravotnických studií