Jaký byl letošní Veletrh pracovních příležitostí?

Ve středu 21. března zaplnilo přes 160 firem čtyři největší budovy univerzitního kampusu, aby se představily studentům a absolventům.
Veletrh pracovních příležitostí při Západočeské univerzitě, který patří k největším akcím svého druhu v republice, se v Plzni konal už potřiadvacáté. Pořádající Stavovská unie studentů a studentská organizace IAESTE připravily program, který na veletrh přilákal tisíce mladých lidí.

Návštěvníci veletrhu měli možnost vybírat z nabídky 160 firem, mohli navštívit kariérní centrum, kde se dozvěděli, jak vylepšit životopis, ve fotokoutku se mohli nechat profesionálně vyfotit do svého životopisu, připraveny byly také zajímavé přednášky firem. Zájemci se mohli projet elektromobily značky Tesla a pro odreagování využít i herní zónu. Každých 15 minut jezdila zdarma veletržní autobusová linka na trase Bory – Západočeská univerzita a zpět.

Vzhledem k situaci na trhu práce projevili vystavovatelé o absolventy i studenty velký zájem. O budoucí zaměstnance se na Veletrhu pracovních příležitostí ucházely firmy nejen z Čech, ale i z Bavorska. Poprvé se tu představil také švýcarský Cern.

Šárka Stará

27.03.18

Film absolventa FDULS zaujal francouzské Annecy

21.06.18