Studuj na FEL, jezdi MHD zdarma

Fakulta elektrotechnická (FEL) připravila pro studenty nově přijaté do prvních ročníků bakalářských, magisterských i doktorských studijních programů v akademickém roce 2018/2019 novinku v podobě jízdného v plzeňské MHD zdarma.

„V současné době se hodně mluví o přechodu na elektromobilitu a samotná ekologie v dopravě je stále platným tématem. Rozhodli jsme se proto jednak podpořit využití plzeňské hromadné dopravy našimi studenty a zároveň jim nabídnout určitý bonus ke studiu u nás v podobě bezplatného jízdného v MHD,“ uvádí proděkan FEL pro strategii a rozvoj Jiří Tupa.

Studenti, kteří se přihlásí a zapíší k řádnému prezenčnímu studiu v bakalářském, navazujícím magisterském nebo doktorském studijním programu v akademickém roce 2018/2019 na FEL ZČU, získají od fakulty pololetní předplatné na MHD v Plzni. Pokud student splní podmínky prvního semestru studia a bude dále pokračovat ve studiu, bude mu předplatné uhrazeno i na druhé pololetí.

Kromě toho fakulta nabízí studentům prvních ročníků bakalářského studia také mimořádná stipendia v závislosti na středoškolském prospěchu a dalších středoškolských aktivitách a všem studentům FEL i příspěvek na sportování. Bližší informace a podmínky poskytnutí výhod jsou zveřejněny na webových stránkách fakulty

Termín pro podání přihlášek pro bakalářské a navazující magisterské studium byl stanoven až na 22. dubna 2018, pro doktorské studium na 15. června 2018. V loňském roce se do prvních ročníků studijních programů na FEL zapsalo 471 studentů, pro letošní rok plánuje fakulta přijmout přibližně 500 uchazečů.

Fakulta elektrotechnická

Šárka Stará

Vědci z centra NTIS pomáhají lékařům bojovat s Crohnovou chorobou u dětí

Spolupráce Tisková zpráva Věda