Akademie ČT se zaměří na fake news

Chcete se lépe vyznat v záplavě zpráv, které se na nás valí? Přijďte ve středu 18. dubna od 9:30 hod. do auly budovy Západočeské univerzity v Jungmannově ulici. Uskuteční se tu Akademie ČT a řeč bude o fake news.
Fake news: Pravda, lži a polopravdy ve veřejném prostoru, tak zní název letošní Akademie ČT, kterou pro studenty a další zájemce z řad akademické obce pořádá Česká televize ve spolupráci s katedrou politologie a mezinárodních vztahů Fakulty filozofické ZČU.

Řečníky budou zkušení redaktoři České televize Martin Řezníček a Daniel Stach a dále Přemysl Rosůlek a Petr Krčál z katedry politologie a mezinárodních vztahů Fakulty filozofické.

Příspěvek Martina Řezníčka, ještě donedávna stálého zpravodaje České televize v USA, má název Brexit, Trump a fake news. Daniel Stach, moderátor pořadu Hyde Park Civilizace a Věda 24, se zaměří na téma Fake news ve vědě.

Přemysl Rosůlek z katedry politologie a mezinárodních vztahů Fakulty filozofické ZČU nazval svoji přednášku Hoax nehoax... Poslanci Parlamentu ČR a hoaxy na sociálních sítích a jeho kolega Petr Krčál svoje téma vymezil názvem Novinářů je moc, měli by se likvidovat: Diskurzivní portrétování médií v imaginaci Miloše Zemana.

Šárka Stará

10.04.18

Sportovně zaměření studenti se mohou hlásit do sportovní reprezentace Western Stars

02.07.18