Děti zamířily na Zelený čtvrtek na FAV

Ve čtvrtek 29. dubna přichystala Fakulta aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni Dětské FAVácké a CIVácké odpoledne. Budovy FAV a NTIS během akce od 13 do 16 hodin navštívilo více než 150 dětí v doprovodu rodičů.
Malí návštěvníci si tak na Zelený čtvrtek mohli prohlédnout, co zajímavého se na FAV zkoumá. Na katedře informatiky a výpočetní techniky si například vyzkoušeli, jaké je to ovládat model vláčku jen pomocí myšlenek. Připraveno bylo také interaktivní pískoviště a virtuální realita. Na katedře kybernetiky si děti prohlédly různé pohyblivé roboty, vyrobené účastníky letní školy Campo Arduino, či mluvicí model hlavy Jana Amose Komenského. Katedra fyziky předvedla různé netypické materiály, třeba tácek odpuzující vodu nebo sklo, které se nezahřívá. Děti si také vyzkoušely střelbu z prototypu kompozitového luku, který vytvořil student katedry mechaniky. V matematickém koutku si zase mohly ověřit, zda zvládnou vyřešit nejrůznější matematické úkoly. Kdo uspěl, získal medaili. Velký zájem vzbuzovala také zvířátková telefonní ústředna, kterou připravilo Centrum informatizace a výpočetní techniky (CIV).

Dětské odpoledne ovšem nebylo jen technické, ale také tvořivé. Děti si mohly vyrobit placku s technickým, velikonočním či zcela vlastním motivem. Kreativní koutek každému umožnil nakreslit si, co bylo libo. Pevná ruka se hodila při kreslení dráhy pro ozoboty. Zájemci si také mohli zahrát některou z řady zajímavých deskových her, jež zapůjčilo z Centrum logických a deskových her. Aby hostům nedošla energie, připravily pro ně zaměstnankyně katedry informatiky a výpočetní techniky malé občerstvení.

Letos byl o akci veliký zájem, a to zejména díky sdílení na sociálních sítích. Nakonec tak Dětské odpoledne navštívily nejen děti zaměstnanců a absolventů, ale také různé zájmové dětské skupiny a širší veřejnost. Celkem dorazilo více než 150 dětí s doprovodem.

Galerie


Fakulta aplikovaných věd

Jana TURJANICOVÁ

05. 04. 2018


Univerzita třetího věku připomíná v Jungmannově ulici trochu jiná výročí

Univerzita Veřejnost Výstava

Celouniverzitní

21. 12. 2018

Tři králové koledovali na ZČU

Univerzita Veřejnost Zaměstnanci

Celouniverzitní

08. 01. 2019

Spolupráce s ukrajinskými univerzitami bude pokračovat

Spolupráce Studium

Fakulta strojní

13. 12. 2018