FAV bude hostit programátorskou soutěž Catalysts Coding Contest

Katedra informatiky a výpočetní techniky Fakulty aplikovaných věd bude 27. dubna hostit mezinárodní programátorskou soutěž Catalysts Coding Contest. Zájemci o programování, kteří chtějí porovnat své schopnosti s ostatními, se mohou přihlásit na webových stránkách soutěže.

Catalysts Coding Contest je programovací soutěž s tradicí od roku 2007. Jedná se o jednu z největších soutěží svého druhu v Evropě. Jen v loňském roce se jí zúčastnilo přes 2000 programátorů z 27 měst ve 13 zemích světa. Letos je zapojených měst bezmála 50 a nacházejí se ve více než 20 zemích.

Letošní ročník soutěže zavítá poprvé i do České republiky, a to díky katedře informatiky a výpočetní techniky, která se stala jedním z hostitelů.

Cílem soutěže je v omezeném čase vyřešit několik programátorských výzev různých úrovní obtížnosti. Je povolen jakýkoliv programovací jazyk, nicméně mezinárodní ráz soutěže vyžaduje základní znalost angličtiny. Je možné soutěžit jak individuálně, tak v týmech o dvou nebo třech lidech,“ uvádí Martin Maňák z FAV, který je organizátorem plzeňské části soutěže.

Zúčastnit se může kdokoliv z řad široké veřejnosti, kdo si chce v pátek 27. dubna odpoledne poměřit své síly s ostatními soutěžícími z různých koutů světa. Vítáni jsou opravdu všichni – od začínajících programátorů až po zkušené lovce soutěžních trofejí, kteří se jen tak nějaké výzvy nezaleknou.

Pro účast je nutná on-line registrace na webu soutěže. Registraci je možné provést i v průběhu soutěže až do naplnění maximální kapacity.

Galerie


Fakulta aplikovaných věd

Šárka Stará

12. 04. 2018


Fakulta pedagogická pořádala soutěžní přehlídku SVOČ 2019

Soutěž Studenti Studium

Fakulta pedagogická

09. 05. 2019

Výstava Shapes rozpohybovala Galerii Ladislava Sutnara

Univerzita Veřejnost Výstava

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

06. 05. 2019

Studenti ZČU opět roztančili Parkhotel

Studenti Univerzita

International Office

09. 05. 2019