FAV bude hostit programátorskou soutěž Catalysts Coding Contest

Katedra informatiky a výpočetní techniky Fakulty aplikovaných věd bude 27. dubna hostit mezinárodní programátorskou soutěž Catalysts Coding Contest. Zájemci o programování, kteří chtějí porovnat své schopnosti s ostatními, se mohou přihlásit na webových stránkách soutěže.

Catalysts Coding Contest je programovací soutěž s tradicí od roku 2007. Jedná se o jednu z největších soutěží svého druhu v Evropě. Jen v loňském roce se jí zúčastnilo přes 2000 programátorů z 27 měst ve 13 zemích světa. Letos je zapojených měst bezmála 50 a nacházejí se ve více než 20 zemích.

Letošní ročník soutěže zavítá poprvé i do České republiky, a to díky katedře informatiky a výpočetní techniky, která se stala jedním z hostitelů.

Cílem soutěže je v omezeném čase vyřešit několik programátorských výzev různých úrovní obtížnosti. Je povolen jakýkoliv programovací jazyk, nicméně mezinárodní ráz soutěže vyžaduje základní znalost angličtiny. Je možné soutěžit jak individuálně, tak v týmech o dvou nebo třech lidech,“ uvádí Martin Maňák z FAV, který je organizátorem plzeňské části soutěže.

Zúčastnit se může kdokoliv z řad široké veřejnosti, kdo si chce v pátek 27. dubna odpoledne poměřit své síly s ostatními soutěžícími z různých koutů světa. Vítáni jsou opravdu všichni – od začínajících programátorů až po zkušené lovce soutěžních trofejí, kteří se jen tak nějaké výzvy nezaleknou.

Pro účast je nutná on-line registrace na webu soutěže. Registraci je možné provést i v průběhu soutěže až do naplnění maximální kapacity.

Fakulta aplikovaných věd

Šárka Stará

Programátoři, pozor! Catalysts Coding Contest je opět tady.

Studenti Tisková zpráva Veřejnost

Fakulta aplikovaných věd

06. 11. 2018

Národní cena za studentský design byla poprvé udělena v Plzni