Plzeňská šachová liga má svého vítěze

Finále šestého ročníku Plzeňské šachové ligy se uskutečnilo 20. dubna v prostorách Centra logických her umístěném ve studovně Fakulty aplikovaných věd. Nejúspěšnější školou se v něm stalo Gymnázium Mikulášské náměstí.
Plzeňská šachová liga je série šachových turnajů pro mládež. Celého ročníku se zúčastnilo na sedm desítek mladých příznivců královské hry nejen z Plzně a blízkého okolí, ale také například z Prahy. Ti se zapojili do celkem šesti termínů této soutěže, které probíhaly již od 6. října minulého roku až do finále, které se uskutečnilo 20.dubna.

Vyrovnané finálové klání nakonec strhl na svou stranu Vít Vilímek, který vybojoval nejcennější kov před Jiřím Šťastným a Jakubem Kopčilem. Trofej pro nejúspěšnější školu putuje na Gymnázium Mikulášské náměstí.

Fakulta aplikovaných věd

Václav Hrdlička

26.04.18

NTC zve na Workshop studentských prací 2018 do České Lípy