Přijďte si na Noc literatury poslechnout mistra ve slam poetry Filipa Korytu

Student pedagogické fakulty Filip Koryta bude ve středu 9. května číst z knihy Vůle od belgicko-vlámského autora Jeroena Olyslaegerse.

Ideou projektu Noc literatury, který vznikl před dvanácti lety v Praze, je představit během jednoho večera současnou evropskou literaturu v podání známých osobností či herců. Ti od 18 do 23 hodin vždy v půlhodinových intervalech čtou na vybraných místech jednu předem vybranou knižní ukázku.

V Plzni se letos akce odehraje na šesti místech. Poslechnout si budete moci režiséra Lumíra Olšovského, herečku Kamilu Špráchalovou, Miloslava Mejzlíka, moderátora Michala Jančaříka a zpěváka Jiřího Štědroně.

Mezi interprety bude také mistr ČR ve slam poetry a zároveň student Fakulty pedagogické Filip Koryta, jehož přednes zazní v prostorách iAteliéru v Perlové ulici.

Do Noci literatury se letos zapojí 56 měst v 7 zemích. Akci organizují Česká centra ve spolupráci s pražským sdružením evropských kulturních institutů sítě EUNIC a kulturními odděleními zahraničních velvyslanectví. V Plzni se organizace ujala Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje, na jejímž webu naleznete také podrobnější informace.

Vstup na akci je zdarma. Pro snazší orientaci mezi místy, kde čtení probíhají, bude návštěvníkům k dispozici mapa.

Celouniverzitní

Hana PRAŽÁKOVÁ

05. 05. 18


Dvě součásti ZČU získaly HR Award

Tisková zpráva Univerzita Úspěchy

Nové technologie - Výzkumné centrum

13. 12. 2018

International Day 2018 je tady!

Festival Konference Studium

Zahraniční vztahy

03. 12. 2018

Do ulic Plzně vyjela tramvaj Mezinárodní letní jazykové školy

Další vzdělávání Univerzita Veřejnost

Ústav jazykové přípravy

07. 12. 2018