Vydejte se s knihovnou po stopách brouka Pytlíka

Měli jste jako děti rádi knihy Ondřeje Sekory? Od června pro vás Univerzitní knihovna připravila výstavu, která připomene Ferdu Mravence, brouka Pytlíka a spol trochu jinak.

Přijďte a zamyslete se spolu s českým entomologem Zbyňkem Kejvalem nad identitou hlavních hmyzích postaviček z oblíbených knížek Ondřeje Sekory (Knížka Ferdy mravence, Brouk Pytlík aj.). Přesvědčte se, jak ve skutečnosti vypadají dřepčíci – nejrychlejší skákači hmyzího světa, zjistěte rozdíl mezi kobylkou a sarančem nebo si přijďte ověřit, zda mají vůbec brouci prskavci hasičské schopnosti.

Výstava potrvá od 4. června do 4. července. Hostit ji bude Knihovna Bory (Univerzitní 18, otevírací doba zde).

Univerzitní knihovna

Jakub Pokorný

30.05.18

Zakladatel TED.com Richard Saul Wurman vystoupí na Sutnarce