Fakulta ekonomická přivítala delegaci z Číny

V pondělí 28. května proběhlo v Plzni setkání zástupců Fakulty ekonomické a Západočeské univerzity s představiteli čínské univerzity Shanghai Lixin University of Accounting and Finance (SLUAF). Tématem setkání byl rozvoj spolupráce, na základě které se budou moci studenti i akademici účastnit studijních a výzkumných pobytů.

Delegaci, v jejímž čele stál Vice President SLUAF Feng Wan, přivítal za ZČU prorektor Ladislav Čepička, za fakultu děkanka Michaela Krechovská společně s proděkany a dalšími zástupci Fakulty ekonomické i Zahraničních vztahů.

Během jednání se kromě výjezdových a příjezdových mobilit studentů diskutovaly další možnosti spolupráce, jako jsou vědeckovýzkumné aktivity akademiků či společná publikační činnost. Neméně důležitým bodem byla vzájemná součinnost při výuce a propojení teorie s praxí. Studenti budou mít možnost seznámit se s tím, jak funguje česká firma v čínském prostředí. Podpis nové rámcové smlouvy o této vzájemné spolupráci se očekává v nejbližších měsících.

Podrobnosti o návštěvě čínské delegace v Plzni a programy nabízené českým studentům jsou zveřejněny na fakultním Facebooku. Více informací o univerzitě v Šanghaji naleznete na webu.

Fakulta ekonomická

Ivana KUTÁČOVÁ