Workshop ukázal možnosti spolupráce mezi ZČU a zaměstnavateli

V pátek 1. června se s podporou ESF projektu Západočeské univerzity v Plzni uskutečnil workshop Spolupráce ZČU a zaměstnavatelů na zkvalitnění výuky.

Cílem akce bylo představit zaměstnavatelům a regionálním partnerům možnosti spolupráce při tvorbě studijních plánů, ve vlastní výuce, při zajišťování studentských praxí, na kvalifikačních pracích studentů apod. Workshopu se zúčastnilo více než 50 zástupců zaměstnavatelů, což svědčí o zájmu firem v regionu stát se partnery univerzity i v oblasti vzdělávání.

Význam spolupráce zdůraznil i rektor ZČU Miroslav Holeček ve svém úvodním vystoupení. Prorektor Ladislav Čepička nabídl zaměstnavatelům možnost diskutovat o výsledcích učení a ovlivňovat tak strukturu i obsah studijních plánů. Zástupci jednotlivých fakult prezentovali dosavadní spolupráci s firmami a institucemi a nabídli nové formy spolupráce.

Zúčastněným firmám a institucím patří poděkování za zájem o problematiku a aktivní přístup, protože diskuze následující po každém vystoupení přinesla řadu nových námětů. Všechny podněty budou dále zpracovány a stanou se podkladem pro navázání nových kontaktů mezi jednotlivými fakultami a zaměstnavateli, ale i pro činnost nově budovaného Kariérního centra ZČU. Na úvodní workshop by měla navazovat další setkání zaměřená na konkrétní oblasti spolupráce.

Lucie Čulíková

07.06.18

FAV získala akreditace studijních programů na dalších deset let

Fakulta aplikovaných věd