Studenti programu Ekonomika a management mohou i nadále získat také německý diplom

V pondělí 11. června stvrdili svým podpisem rektor ZČU Miroslav Holeček, jeho protějšek z Vysoké školy aplikovaných věd v bavorském Hofu Jürgen Lehmann a děkanka Fakulty ekonomické Michaela Krechovská pokračování spolupráce obou institucí v rámci programu dvojího diplomu.
Studenti bakalářského studijního programu Ekonomika a management na Fakultě ekonomické budou mít i nadále možnost získat diplom nejen ze Západočeské univerzity, ale také z Vysoké školy aplikovaných věd - Hochschule Hof. Program dvojího diplomu, na kterém školy spolupracují už od roku 2010, pokračuje. Příslušnou smlouvu o spolupráci podepsali 11. června rektor Miroslav Holeček, rektor Vysoké školy aplikovaných věd v bavorském Hofu Jürgen Lehmann a děkanka Fakulty ekonomické ZČU Michaela Krechovská.

Studenti Fakulty ekonomické, kteří se chtějí programu dvojího diplomu zúčastnit, musejí mít ukončené dva ročníky studia a musejí být vybaveni takovými znalosti němčiny, které jim umožní absolvovat předměty vyučované na vysoké škole v Hofu ve studijním programu Podniková ekonomika. Program dvojího diplomu zahrnuje dva semestry výuky na partnerské univerzitě a bakalářskou práci na jedné z univerzit. Kromě toho je pro studenty Fakuty ekonomické do výuky zahrnuta také praxe dlouhá alespoň 18 týdnů, absolvovaná nejlépe v německé firmě, a dále úspěšné zakončení předmětů Internship I a II.

S Vysokou školou aplikovaných věd v bavorském Hofu spolupracuje Západočeská univerzita už od roku 1996, nejdříve na základě celouniverzitních smluv, poté v rámci evropského programu Scrates - Erasmus. V letech 2003 – 2018 na studijní pobyty v Hofu vyjelo celkem 34 studentů Fakulty ekonomické ZČU. Jednalo se o výjezdy v rámci programu Erasmus+, včetně těch, které studenti uskutečnili za účelem získání dvojího diplomu.  

Během své návštěvy v Plzni si rektor Jürgen Lehmann společně se svou kolegyní Susanne Krause, vedoucí odboru zahraničních vztahů, prohlédli kampus Západočeské univerzity a laboratoře Fakulty strojní a Regionálního technologického institutu. 


Galerie


Fakulta ekonomická

Šárka Stará

12. 06. 2018


Na Západočeské univerzitě odstartovaly dvě největší a nejstarší letní školy

Tisková zpráva Univerzita Veřejnost

Celouniverzitní

08. 07. 2019

Slavnostní promoce zakončila 8. ročník letní školy Fakulty ekonomické

Další vzdělávání Studenti Veřejnost

Fakulta ekonomická

15. 07. 2019

Fakulta ekonomická se připojila k mezinárodní iniciativě SDG Accord

Spolupráce Univerzita Veřejnost

Fakulta ekonomická

25. 06. 2019