Sportovci ZČU vybojovali na Českých akademických hrách 5.místo

Ve dnech 17. až 22. června se v Brně konala největší akademická sportovní akce - České akademické hry. Celkem se jí zúčastnilo téměř dva tisíce sportovců z více než 40 vysokých škol.

Jednu z hlavních rolí hráli také studenti ZČU v Plzni, kteří se v celkovém pořadí umístili na skvělém 5. místě. Lepší byly pouze velké univerzity: pražská Univerzita Karlova, dvě domácí univerzity – Masarykova univerzita a Vysoké učení technické v Brně - a Univerzita Palackého v Olomouci se svojí Fakultou sportu.

Reprezentanti ZČU získali celkem 26 medailí - 11 x zlato, 7 x stříbro a 8 x bronz.

V kolektivních sportech se nejvíce dařilo týmům žen ve futsalu, volejbalu a pohybových skladbách. Ty na šampionátu nenašly přemožitele a staly se akademickými mistryněmi ČR. Mezi jednotlivci se nejvíce dařilo plavkyni Anetě Pechancové, která k jednomu individuálnímu zlatu a dvěma stříbrům přidala také dvě zlaté medaile ze štafet, a vytrvalkyni Tereze Hrochové, dvojnásobné vítězce v běhu na 1500 a 3000 m. V karate získal tři zlaté a jednu bronzovou medaili student Jiří Krych.

Na seznam všech medailistů se můžete podívat na webu KTS.

Děkujeme všem pracovníkům katedry tělesné výchovy a sportu a centra tělesné výchovy a sportu (Gabriele Kavalířové a Luboši Charvátovi), kteří sportovce na ČAH 2018 v Brně vedli.

Tým dívek v kolektivních skladbách vybojoval zlato.

Volejbalistky ZČU slaví titul Akademických mistryň ČR.

Judisté ve složení Jiří Muška, Lukáš Lerach, Matyáš Melichar a Daniel Uher vybojovali v silné konkurenci zlatou a dvě stříbrné medaile.

Ondřej Vodrážka

Studenti učí studenty poskytovat první pomoc

Seminář Studenti

04. 11. 2018

Programátoři, pozor! Catalysts Coding Contest je opět tady.

Studenti Tisková zpráva Veřejnost

Fakulta aplikovaných věd

06. 11. 2018

Do Plzně se sjeli zaměstnanci univerzitních knihoven