Velvyslankyně Mexika navštívila Západočeskou univerzitu

Rektor Miroslav Holeček přivítal ve středu 18. července na Západočeské univerzitě velvyslankyni Mexika Rosauru Leonoru Ruedu Gutierrezovou.
Velvyslanectví Mexika je jedním z osmi velvyslanectví, která v České republice už od roku 1994 organizují soutěž pro studenty vysokých škol nazvanou Iberoamerická cena. Soutěže, spočívající v napsání eseje ve španělštině nebo portugalštině na téma z oblasti kultury, literatury, umění, ekonomiky, politiky či sociologie, které se týká Latinské Ameriky, karibské oblasti či Pyrenejského poloostrova, se pravidelně účastní také studenti Západočeské univerzity. V roce 2019 bude soutěži předsedat právě velvyslanectví Mexika.

Velvyslankyně Rosaura Leonora Rueda Gutiérrezová vyjádřila přesvědčení, že tato skutečnost může mimo jiné pomoci přiblížit Mexiko českým studentům a představit možnosti studijních pobytů. Atraktivní příležitosti podle velvyslankyně skýtá především Mexická národní autonomní univerzita, zkráceně UNAM (Universidad Nacional Autónoma de México), největší vysoká škola v Latinské Americe, jejíž historie sahá až do poloviny 16. století. Velmi zajímavá může být pro studenty Západočeské univerzity také technicky zaměřená vysoká škola ve městě Monterrey (Instituto Tecnológico y de Estudios Superiores de Monterrey - ITESM).

"Vztahy mezi zeměmi se vytváří na základě vztahů mezi lidmi a vysokoškolští studenti jsou ti nejlepší ambasadoři svých zemí," řekla během setkání s rektorem velvyslankyně Leonora Rueda Gutierrezová. Ta si při své návštěvě na Západočeské univerzitě prohlédla také budovu Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara, kde se setkala s děkanem Josefem Mišterou.  

Galerie


Celouniverzitní

Šárka Stará

19. 07. 18


International Day 2018 je tady!

Festival Konference Studium

Zahraniční vztahy

03. 12. 2018

Kandidátem na děkana Fakulty zdravotnických studií byl zvolen Lukáš Štich

Tisková zpráva Univerzita

Fakulta zdravotnických studií

03. 12. 2018

Mezifakultní studentské týmy opět řeší odborná témata zadaná firmami

Spolupráce Studenti

Fakulta strojní

04. 12. 2018