Právnická fakulta buduje novou učebnu, je v ní i falešný krb

Část přízemí budovy právnické fakulty v sadech Pětatřicátníků obsadili stavbaři.

Šest bývalých kanceláří přeměňují od začátku července na jednu novou učebnu, která bude studentům a pedagogům sloužit od nadcházejícího akademického roku.

Podle Martina Koldinského z univerzitní Správy a provozu budov, bytů a ubytoven se do učebny s výhledem do sadů vejde sedmdesát studentů, což fakultě pomůže – problémy s kapacitou pociťuje od roku 2016, kdy univerzita vrátila nedalekou budovu s čp. 27 zpět městu Plzni.

Zvláštností učebny bude krb, ve kterém si ale nikdo nezatopí. „Je falešný, dříve tady totiž sídlila vzorková prodejna hornobřízských keramických obkladů,“ říká Martin Koldinský s tím, že ze stejného důvodu zdobí pestrobarevné dlaždice také přístupovou chodbu. Spojitost s hornobřízskými závody uvnitř budovy připomíná také pamětní deska.

Nová učebna bude samozřejmě bezbariérová – několik schodů překonají lidé s omezením pohybu pomocí plošiny, která usnadňovala přístup už do kanceláří.

Fakulta právnická

Pavel KORELUS

27.07.18

Rektor volgogradské univerzity navštívil ZČU