Závěrečná party letních škol se vydařila, zikkurat měl premiéru

Předposlední den letních škol, které Západočeská univerzita hostila od 9. do 27. července, se konala závěrečné párty. Dějištěm akce u fakulty designu a umění Ladislava Sutnara se stal takzvaný zikkurat.
Stupňovitý zatravněný pahorek měl při závěrečné párty premiéru - zikkurat Sutnarky obsadilo na čtyři stovky hostů, otestoval ho i rektor ZČU Miroslav Holeček. Prosluněný čtvrteční večer strávili poslechem hudby i tancem, mezi sebou hovořili hlavně česky i anglicky.

Akci zahájily hlavní koordinátorky Daniela Kopřivová za Mezinárodní letní jazykovou školu a Markéta Kohoutková za ArtCamp, mezinárodní letní školu umění. Nejprve vystoupila plzeňská kapela Poitín, která ve svém hodinovém vystoupení zahrála lidové písně a tance z Irska, Skotska, Bretaně a vlastní skladby. Známé plzeňské funky partě BUSTER NIXON patřilo pódium hned poté a její členové se představili společně s nevidomým zpěvákem Martinem Svátkem, který okouzlil Českou republiku v soutěži Hlas Československa. Jejich vystoupení dokonale roztančilo účastníky obou letních škol.

Závěr koncertu se nesl v rytmu skladeb, které doplnila VJingem studentka ateliéru Ilustrace na FDULS Anne-Marie Rohanová.

Další snímky z akce najdete na facebooku ZČU.

Galerie


Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

Lenka THOMAYER OPATRNÁ

30.07.18


Na ZČU promovalo téměř dva tisíce absolventů


Celouniverzitní

90

19.07.18


Velvyslankyně Mexika navštívila Západočeskou univerzitu


Celouniverzitní

82

19.07.18


Univerzita třetího věku spustí elektronické rezervace


Celouniverzitní

45

15.08.18