Knihovna vystavuje obrazy Stanislava Slacha, k vidění jsou i o prázdninách

Univerzitní knihovna ZČU v Plzni srdečně zve na výstavu obrazů v hale budovy na Borech. Stanislav Slach je všechny vytvořil během patnácti let jako vyjádření cesty hledání smyslu lidské existence.

Jednapadesátiletý rodák z Přívětic na Rokycansku dnes žije s rodinou v Plzni. "Osoba tvůrce je jen nutným prostředkem ke vzniku díla," říká Stanislav Slach o svých obrazech. Povoláním lesní inženýr a taxátor, absolvent Vysoké školy zemědělské a lesnické v Brně, se malbě, kresbě i grafice věnoval patnáct let. Ilustroval také knihu Petra Samojského Spiritualita (nejen) pro skeptiky. V současnosti už netvoří, ale výstava vznikla jako připomenutí jeho výtvarně aktivního životního období.

Obrazy můžete zhlédnout od 8. srpna do pátku 14. září v hale Knihovny Bory ZČU. Knihovna má sice během prázdnin zavřeno až do 19. srpna, nicméně hala je stále přístupná. Od 20. srpna do 16. září knihovna otevře vždy od pondělí do pátku mezi 8. a 15. hodinou, v pondělí 17. září už zahájí běžný provoz.

Univerzitní knihovna

Jakub Pokorný

Přání do roku 2019

Studenti Univerzita Zaměstnanci