Malajsijská mise přináší univerzitě úspěchy mezinárodního rozměru

Doktoranda Fakulty elektrotechnické Západočeské univerzity čeká během nadcházejícího zimního semestru studijní pobyt na University Teknologi Mara v Malajsii. Bude to první krok nově navázané spolupráce ZČU a tamních univerzit, kvůli níž se zástupci fakulty do jihovýchodní Asie vydali.

S českým velvyslancem v Malajsii Rudolfem Hyklem diskutovali členové plzeňské výpravy o podmínkách mezinárodní spolupráce univerzit,  o podpoře velvyslanectví v záležitostech vízové povinnosti malajsijských studentů, o problematice nostrifikace středoškolského vzdělání i možné podpoře vědy a výzkumu.

V Malajsii navštívili tři vysoké školy: University of Malaya je nejlepší univerzita v Malajsii s celosvětovým rankingem, Universiti Kebangsaan Malaysia patří mezi TOP 200 v celosvětovém rankingu a University Teknologi MARA je největší univerzita s aktuálním počtem studentů přesahujícím 170 000. 

Jednali o konkrétních způsobech vzájemné spolupráce v oblasti výměny studentů, vědeckých mobilit a výzkumných aktivit obecně. Prohlédli si také specializované laboratoře v Research Antenna Centre a laboratoře výkonové elektroniky, pohonů a vysokého napětí.

"Navázali jsme na loňskou pracovní cestu Radka Polanského a Petra Kašpara, kteří prezentovali naší univerzitu na mezinárodním veletrhu IGEM, kde otevřeli cestu této spolupráci. Těšíme se, že bude probíhat nejen na poli vzájemné výměny studentů, čímž významně přispěje k podpoře internacionalizace naší fakulty, ale také podpoří spolupráci v rámci vědecko-výzkumných projektů v oblastech, ve kterých jsou obě univerzity aktivní,“ popisuje proděkan pro mezinárodní spolupráci a projekty Jan Michalík.

Mezi vědci v Malajsii vzbudili Západočeši letos velký zájem přednáškou Tomáše Blechy na téma chytrého hasičského obleku (Smart Firefighter Suite - Functional Blocks and Technologies). Zazněla během Mezinárodní konference o elektronice polovodičů IEEE 2018 (International conference on semiconductor), při jejímž zahájení podepsali představitelé Universiti Kebangsaan Malaysia a Západočeské univerzity memorandum o porozumění. Českou stranu zastupovali velvyslanec Rudolf Hykl a proděkan Jan Michalík.

Galerie


Fakulta elektrotechnická

Magdalena ANDĚLOVÁ

19. 08. 2018


Výstava Shapes rozpohybovala Galerii Ladislava Sutnara

Univerzita Veřejnost Výstava

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

06. 05. 2019

Hlasování rozhodlo o novém tričku Západočeské univerzity

Soutěž Studenti Univerzita

Celouniverzitní

13. 05. 2019

Jak vypadaly barokní památky? Díky Fakultě aplikovaných věd se to ví

Spolupráce Veřejnost Výstava

Fakulta aplikovaných věd

20. 05. 2019