Absolventi, studenti i vyučující Fakulty ekonomické si připomněli historii Kýble akademické krve

Už padesát dobrovolných darování krve má na svém kontě chebská část Fakulty ekonomické. Připomenout kulaté výročí a poděkovat všem, kdo se od roku 1993 do akce nazvané Kýbl akademické krve zapojili, mělo setkání studentů, absolventů a vyučujících, které se v Chebu uskutečnilo v sobotu 15. září.

Tradiční darování krve studenty a akademiky z Fakulty ekonomické ZČU v Chebu založil v roce 1993 Libor Michalák. Letos v květnu se Kýbl akademické krve konal po padesáté. Během své existence přivedl k dárcovství bezmála 500 studentů, kteří spolu s akademiky darovali ve 1410 odběrech asi 705 litrů krve. I to se dozvěděli účastníci setkání, jež mělo historii Kýble akademické krve připomenout. Všechny v budově ZČU v Chebu přivítal a za jejich dárcovství poděkoval proděkan  Jaroslav Dokoupil, radní města Cheb Jaroslav Kočvara a prostřednictvím videozdravice i děkanka Michaela Krechovská.

O pokračování Kýble akademické krve se v současnosti stará Jan Tlučhoř, vedoucí katedry marketingu, obchodu a služeb Fakulty ekonomické. „Krev jsem začal darovat, až když jsem organizaci Kýblů společně s Klárou Jechovou, dnes již absolventkou fakulty, převzal, a jsem hrdý na to, že jsem přispěl k těm více než 700 litrům krve, kterou jsme do pomyslných kyblíků nasbírali,“ konstatuje Tlučhoř. Na sobotním setkání také připomněl, že Kýbl akademické krve inspiroval i plzeňské studenty při realizaci podobné akce s názvem Univerzitní upír. Ta vznikla v roce 2006 a od té doby proběhla už dvaadvacetkrát.

Zástupci Fakulty ekonomické a města Cheb během setkání poděkovali personálu Transfúzního oddělení Nemocnice Cheb za jejich podporu. Libor Michalák, zakladatel Kýblu akademické krve, získal ocenění za dlouhodobou organizaci.

V odpoledním programu představil proděkan Fakulty ekonomické Jiří Preis současnost a budoucí směřování fakulty. Absolventi, studenti i akademici pak společně diskutovali o možnostech vzájemné spolupráce. Hovořilo se o přednáškách absolventů, dnes často vlastníků firem či vysoce postavených manažerů, ve výuce, rozpracování aktuálních profesních výzev v rámci semestrálních či kvalifikačních prací, nabídce praxí pro studenty či o spolupráci na propagaci fakulty.

Kromě diskuse a společného vzpomínání si účastníci setkání mohli prohlédnout „Krevní galerii“. Dárci krve totiž bývají odměněni díly známých českých umělců, která jsou k vidění právě v prostorách chebské budovy ZČU. Děti absolventů měly navíc k dispozici dětský koutek organizovaný Rodinným a komunitním centrem Domeček Mariánské Lázně, které spoluzaložila jedna z absolventek fakulty.

„Padesátka je tedy za námi a my už se těšíme na Kýbl akademické krve s pořadovým číslem 51, který se uskuteční na přelomu listopadu a prosince,“ uzavírá Jan Tlučhoř.

Galerie


Fakulta ekonomická

Šárka Stará

18. 09. 2018


Poznejte Univerzitní knihovnu, v říjnu poradí nejen nováčkům

Studenti Studium Univerzita

Univerzitní knihovna

10. 09. 2019

Západočeská univerzita zahajuje přípravu nového strategického plánu

Studenti Univerzita Zaměstnanci

Celouniverzitní

13. 09. 2019

Nicolas už má speciální kočárek. Pomohli mu k němu zaměstnanci ZČU

Univerzita Úspěchy Zaměstnanci

Celouniverzitní

11. 09. 2019