Finále Plzeň hledá studenty ZČU do poroty i pro návrh festivalové ceny

Festival Spolupráce Studenti

Západočeská univerzita v Plzni opět spolupracuje s filmovým festivalem Finále Plzeň. Studenti se ho mohou také letos zúčastnit i jinak než jako pouzí diváci.

Studenti Západočeské univerzity v Plzni mají i letos možnost zažít filmový festival Finále Plzeň jinak než jako pouzí diváci. Pořadatelé festivalu je totiž zvou do studentských porot. „Máte rádi český film a chtěli byste poznat filmové tvůrce a profesionály osobně? Umíte formulovat vlastní názory? Plánujete si užít festivalovou atmosféru se vším všudy? Pak neváhejte a staňte se jedním ze členů studentské poroty Západočeské univerzity v Plzni,“ obracejí se na ně.

Studentská porota bude rozdělena podle soutěžních kategorií festivalu – jeden tým zhodnotí celovečerní hranou a animovanou tvorbu, další dokumentární tvorbu a třetí televizní a internetové formáty.

O členství v porotě se mohou ucházet studenti bakalářského, magisterského či doktorského programu se zájmem o film. Pro komunikaci s filmaři a mezinárodní porotou budou potřebovat znalost angličtiny a budou si sami hradit náklady na dopravu. Porotci najdou zázemí v hlavním festivalovém prostoru, tedy v Měšťanské besedě, a po celou dobu festivalu budou mít k dispozici nealkoholické nápoje a drobné občerstvení. Denně budou mít rovněž nárok na dvě volné vstupenky na film pro své kamarády či známé.

Je potřeba se včas přihlásit. Nejzazší termín podání elektronické přihlášky je 3. února a jestli se uchazeči stanou členy studentské poroty, nebo ne, se dozvědí nejpozději 14. února.

Finále Plzeň se uskuteční 11. až 16. dubna, profesionální i studentská komora hodnotí všechny soutěžní kategorie.


Navrhněte studentskou cenu!

Festival Finále Plzeň spolu se Západočeskou univerzitou v Plzni vyhlásil také otevřenou výzvu pro studenty ZČU, primárně pro studenty Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara. Mohou navrhnout festivalovou cenu studentských porot, již získají vítězové tří soutěžních kategorií.

Každý student může na mail tereza.svaskova@festivalfinale.cz poslat nejpozději do 3. února maximálně dva návrhy ceny. Finále Plzeň se pak postará o realizaci vybraného návrhu i o náklady spojené s výrobou cen. Návrh ceny mají studenti také doprovodit krátkým vysvětlením, popisem toho, jak se úkolu zhostili.

Autor vítězného návrhu získá finanční odměnu ve výši 10 tisíc Kč, akreditaci na celý festival a dvě VIP vstupenky na slavnostní zakončení 16. dubna, kde se budou ceny předávat.

Celouniverzitní

Pavel KORELUS

07. 01. 2019


Hokejisté ZČU a Lékařské fakulty svedou Bitvu o Plzeň

Sport Studenti Veřejnost

Celouniverzitní

20. 11. 2019

The World of Tomorrow v Jeruzalémě

Spolupráce Výstava

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

04. 12. 2019

Fakulta filozofická pořádá druhý ročník panelové diskuze o interdisciplinaritě s předními osobnostmi

Beseda Studenti Veřejnost

Fakulta filozofická

22. 11. 2019