Tři králové koledovali na ZČU

Univerzita Veřejnost Zaměstnanci

Do kampusu Západočeské univerzity se po roce vrátili tříkráloví koledníci. Kašpar, Melichar a Baltazar zastupovali Plzeňský kraj, město Plzeň a Biskupství plzeňské.
Tříkrálová sbírka dorazila v úterý 8. ledna i na Západočeskou univerzitu. Rektor Miroslav Holeček přivítal v kampusu na Borech Kašpara, Melichara a Baltazara, které představovali hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard, radní města Plzně Martin Zrzavecký a plzeňský biskup Tomáš Holub. Doprovázeli je malí koledníci s pokladničkami Diecézní charity Plzeň, jež sbírku tradičně organizuje.

Koledníci kromě univerzity navštívili v úterý řadu dalších institucí a Diecézní charita spolu s Plzeňskými městskými dopravními podniky v tentýž den opět vypravila oblíbenou Tříkrálovou tramvaj. Plzeňany vozila zdarma a jízdu jim v ní zpříjemňovali hudebníci.

V Plzeňském kraji vloni Tříkrálová sbírka vytvořila nový rekord - jen v pokladničkách se nashromáždilo 5,034 milionu korun, které pak charita rozdělovala na sociální projekty a služby, domovy pro seniory, pro lidi bez domova a jiné projekty. Jestli letos rekord - i díky příspěvkům ze Západočeské univerzity - padne, se bude vědět po rozpečetění všech kasiček.

Kde bude sbírka pomáhat, zjistíte na webu Diecézní charity Plzeň.

Pavel KORELUS

08. 01. 2019

Projekt Peregrinus Silva Bohemica skončil, přeshraniční turistický průvodce je hotov

Spolupráce Univerzita Úspěchy