Studentka Sutnarky uspěla v komiksové soutěži Fumetto

Soutěž Studenti Úspěchy

Na začátku dubna se koná ve švýcarském Luzernu každoroční mezinárodní komiksový festival Fumetto. Od počátku ho doprovází již tradiční komiksová soutěž, kde budou letos k vidění i díla ze Západočeské univerzity v Plzni.

Autoři z celého světa kreslí pro komiksovou soutěž jednu až čtyři stránky na dané téma. Tím letošním byla jízdní kola, cyklistika a vše, co na jízdě na kole milujete.

Studentky a studenti ateliéru Komiks a ilustrace pro děti Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU se i letos přihlásili s díly, která vytvořili pod vedením Barbary Šalamounové. Loňský úspěch se podařilo zopakovat. Studentka 2. ročníku Aneta Hustolesová totiž obstála ve veliké konkurenci a její práci vybrala odborná porota mezi 45 nejlepších komiksů z více než tisícovky přihlášených. Vybrané komiksy budou v Luzernu vystaveny během festivalu v termínu od 6. – 14. dubna.

MgA. Marie Kohoutová

15. 03. 2019

Začíná první ročník mezinárodní jazykové soutěže iKontext

Soutěž Spolupráce Univerzita

17. 02. 2020

Němčina je budoucnost... Chceš se zlepšit?

Další vzdělávání Studenti Univerzita

Ústav jazykové přípravy

13. 02. 2020

O matematických problémech nematematiků se bude hovořit v přímém přenosu na FAV