Studentka Sutnarky uspěla v komiksové soutěži Fumetto

Soutěž Studenti Úspěchy

Na začátku dubna se koná ve švýcarském Luzernu každoroční mezinárodní komiksový festival Fumetto. Od počátku ho doprovází již tradiční komiksová soutěž, kde budou letos k vidění i díla ze Západočeské univerzity v Plzni.

Autoři z celého světa kreslí pro komiksovou soutěž jednu až čtyři stránky na dané téma. Tím letošním byla jízdní kola, cyklistika a vše, co na jízdě na kole milujete.

Studentky a studenti ateliéru Komiks a ilustrace pro děti Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU se i letos přihlásili s díly, která vytvořili pod vedením Barbary Šalamounové. Loňský úspěch se podařilo zopakovat. Studentka 2. ročníku Aneta Hustolesová totiž obstála ve veliké konkurenci a její práci vybrala odborná porota mezi 45 nejlepších komiksů z více než tisícovky přihlášených. Vybrané komiksy budou v Luzernu vystaveny během festivalu v termínu od 6. – 14. dubna.

MgA. Marie Kohoutová

15. 03. 2019

Fakulta ekonomická má za sebou čtvrtý rok spolupráce s brazilskými studenty v rámci programu Unigou

Spolupráce Studenti Úspěchy