Z #AimtecHackathonu 2019 přivezla FAV dvě vítězná místa

Soutěž Spolupráce Úspěchy

O víkendu 8. - 10. března se uskutečnil v Moving Station v Plzni již čtvrtý ročník mezinárodního #AimtecHackathonu, kterého se Fakulta aplikovaných věd zúčastnila nejen jako spoluorganizátor, ale také ji zastupovalo několik studentských týmů.

Hlavní součástí akce #AimtecHackathon byl programátorský maraton. Začal v pátek ve 22:30, trval 40 hodin a účastníci měli během něj k dispozici nové technologie, mentory a především prostor k vlastní tvorbě. Tvořili na témata virtuální realita, augmentovaná realita a IoT. Letošní ročník byl unikátní tím, že se pro akci podařilo propůjčit největší počet technologií v rámci celé její historie.

Naši studenti si vedli výborně. Tým převážně z druhého ročníku bakalářského studia na katedře informatiky a výpočetní techniky získal druhé místo za aplikaci KlaVíáR, díky které si můžete zahrát na virtuální piano. Třetí místo obsadila skupina studentů pátého ročníku s chytrou ledničkou. Ta je schopná včas upozornit na malé množství potravin, případně oznámit blížící se datum spotřeby konkrétních produktů.

#AimtecHackathon však nabízel program i pro širší veřejnost a pro děti, a tak celou sobotu probíhaly přednášky IT profesionálů z předních technologických firem i zajímavých start-upů (TechTalks). Nedělní odpoledne pak po závěrečných prezentacích soutěžních projektů patřilo workshopu Younghackers, jenž představil rodinám s dětmi hravou formou různé technologie, možnosti IT vzdělání a pozdějšího uplatnění.

Závěrem přinášíme shrnutí #AimtecHackathonu z pohledu Přemysla Brady, vedoucího katedry informatiky a výpočetní techniky: „Fakulta aplikovaných věd s firmou Aimtec dlouhodobě spolupracuje v oblasti vzdělávání i různých propagačních aktivit, včetně spolupráce v rámci programu Partner FAV. Jsme rádi, že se Aimtec iniciativně myšlenky hackathonu ujal a dlouhodobě ji svými organizačními schopnostmi podporuje, neboť díky tomu se v Plzni pravidelně koná zajímavá, nyní již mezinárodní akce takto velkého rozsahu. Nabídku spolupracovat na pořádání #AimtecHackathonu jsme velmi rádi přijali, pro akci poskytujeme odborné mentory v oblasti virtuální reality nebo Internetu věcí (IoT) a také oddechovou programátorskou soutěž.

Naši studenti v průběhu letošního Aimtec hackathonu přišli se zajímavými nápady, intenzivně na nich pracovali a tato píle se jim vyplatila. Nicméně si myslím, že na konkrétním umístění nezáleží, neboť všichni účastníci "vyhráli" získáním nových znalostí a zajímavé zkušenosti, stejně jako navázáním kontaktů s obdobně zapálenými kolegy. Na závěr bych chtěl poděkovat firmě Aimtec a všem jejím zaměstnancům, kteří přípravě a realizaci této významné akce věnovali hodně času a sil.“

Celou tiskovou zprávu týkající se akce #AimtecHackathon 2019 naleznete zde. A pokud máte rádi programátorské výzvy, tak využijte šance zapojit se do mezinárodní soutěže Catalysts Coding Contest probíhající 22. března 2019 na katedře informatiky a výpočetní techniky, která je jejím jediným hostitelem v České republice.

Fakulta aplikovaných věd

Ing. Bc. Zuzana Majdišová

18. 03. 2019

Týmu studentské formule už závodní sezóna začala

Spolupráce Studenti

Fakulta strojní

10. 05. 2019

Ještě je šance přihlásit se na Mezinárodní letní jazykovou školu!

Další vzdělávání Studenti Veřejnost

Ústav jazykové přípravy